(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Posadzki w pomieszczeniach przemysłowych

Posadzki w pomieszczeniach przemysłowych

opublikowano: 2008-07-25

Wybór podłogi jest istotną sprawą nie tylko przy urządzaniu domu. Również osoby odpowiedzialne za odpowiednie wykończenie pomieszczeń przemysłowych mają tu duże pole do popisu. Jednak w tym wypadku bardziej niż uroda podłogi, liczy się jej funkcjonalność
Jedno jest pewne - podłoga w fabryce to poważna sprawa. Od tego, jaka zostanie wybrana, zależy nie tylko łaściwy przebieg procesu produkcyjnego, ale również bezpieczeństwo pracowników zakładu.

W przypadku podłóg przemysłowych najważniejsza jest zdolność przenoszenia obciążeń planowanych przy ich eksploatacji. Liczy się również ich równość oraz jak najwyższa odporność na ścieranie i działanie różnego rodzaju chemikaliów.

Na posadzkę przemysłową działają zwykle duże obciążenia – mówi Krzysztof Omilian z firmy Röben ze Środy Śląskiej. – Nie tylko rośnie ładowność poruszających się po niej urządzeń transportowych, ale także działają na nią obciążenia ścierające przy hamowaniu.
Istotnym warunkiem użytkowania wielu rodzajów podłóg przemysłowych jest także możliwość skutecznego mycia i odkażania ich powierzchni.

Częstą przyczyną wypadków w zakładach przemysłowych są potknięcia, poślizgnięcia i upadki – twierdzi Krzysztof Omilian. – Stąd też odpowiednie przepisy nakazują wykonywanie posadzek antypoślizgowych w pomieszczeniach roboczych, magazynach i ciągach komunikacyjnych. Przy wyborze płytek, warto więc zwrócić na to uwagę.
Röben Ceramika Budowlana Sp. z o.o., ul. Rakoszycka 2, 55-300 Środa Śląska, tel. (071) 397 81 00, fax: (071) 397 81 11, http://www.roben.com.pl, Yasna Communications Sp. z o.o., http://www.yasna.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum


Google+
facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)