(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Porady budowlane

1. Pamiętaj, że "co tanie to drogie" - nie marnuj czasu na poszukiwania najtańszych materiałów i usług u zbyt wielu dostawców. Średnia, uczciwa oferta cenowa poparta rekomendacjami może okazać się najlepsza.

2. Wybierz optymalny projekt domu - pamiętaj, że dom o zbyt dużej powierzchni i skomplikowanej formie spowoduje wzrost kosztów całkowitych. Weź po uwagę swoje możliwości finansowe i nie zapominaj o późniejszych kosztach eksploatacji. Nie kupuj projektu nie znając warunków zabudowy.


3. Spisuj umowy z wykonawcami, gdzie będą omówione poszczególne etapy prac. Zatrudniając wykonawcę sprawdź także jego referencje.


4. Budowę rozpoczynaj po uzyskaniu pozwolenia. Zapoznaj się z aktualnymi przepisami budowlanymi i buduj zgodnie z prawem.


5. Korzystaj z wiedzy praktyków - wiedza teoretyczna nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistości. Postaraj się zasięgnąć rady u sprawdzonych wykonawców czy pracowników składów budowlanych.


6. Buduj zgodnie z wcześniej ułożonym planem - doraźne zmiany w trakcie budowy powodują wzrost kosztów i opóźnienia w realizacji inwestycji.


7. Pamiętaj o zbieraniu pozwoleń, umów, faktur, czy innych ważnych dokumentów. Są one niezbędne przy składaniu reklamacji, dzięki nim będziesz też mógł oddać nadwyżkę materiału oraz przeliczyć całkowity koszt inwestycji.
Aktualności archiwum

 • Brama garażowa i drzwi wewnętrzne firmy Hörmann z nagrodą Dobry Design 2018

  Brama garażowa i drzwi wewnętrzne firmy Hörmann...

  Dwie nagrody w konkursie Dobry Design 2018 przyznano produktom firmy Hörmann. Garażowa brama segmentowa LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium nagrodzon...

 • Mocny jak beton

  Mocny jak beton

  Od wielu lat jest najpopularniejszym materiałem budowlanym. Posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania – to jemu swoją trwałość zawdzięczają fun...

 • Dzień darmowej dostawy trwa u nas przez cały rok

  Dzień darmowej dostawy trwa u nas przez cały rok

  W PRO-ARTE możesz cieszyć się darmową dostawą przez cały rok. Dzień darmowej dostawy to dla nas dzień powszedni. Każdorazowo realizujemy wysyłkę z ...

 • Black Friday, czyli Czorny Piōntek

  Black Friday, czyli Czorny Piōntek

  BLACK FRIDAY, CZARNY PIĄTEK, CZORNY PIŌNTEK. Pod każdą szerokością geograficzną święto promocji i obniżek cen. Więc nawet lokalnie możemy rzec, że ...


Google+
facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)