(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Gotowe szkielety dachów

Gotowe szkielety dachów

opublikowano: 2008-08-01

Gotowe szkielety dachów z firmy Wiązary Burkietowicz to ekonomiczne i nowoczesne technologicznie rozwiązanie dla budownictwa jednorodzinnego. Klient zyskuje nie tylko nowoczesny produkt, ale także niższą cenę.
Prefabrykowanie elementów zapewnia bardzo dużą precyzję wykonania, nie do osiągnięcia dla najsprawniejszego nawet cieśli, stawiającego konstrukcję dachu bezpośrednio na miejscu budowy.
Wiązary to system eliminujący konieczność zatrudniania przy budowie dachu specjalistycznych ekip. Można nabyć wiązary do samodzielnego montażu, albo zlecić montaż ich wykonawcy. O ekonomiczności stosowania wiązarów przesądza między innymi stosowanie dolnego pasa jako konstrukcji stropu (zarówno w konstrukcjach poddaszy użytkowych jak i nieużytkowych) przez co można wyeliminować kosztowny strop betonowy. Takie rozwiązanie odciąża też konstrukcję, co pozwala na stosowanie lżejszych ścian i fundamentów. Wiązary składa się też po prostu szybciej, co znacznie przyspiesza czas budowy. Ponadto Wiązary Burkietowicz zatrudniają wykwalifikowanych konstruktorów, którzy zarówno projektują oryginalne konstrukcje dachowe jak i adaptują gotowe już projekty do oferowanej przez firmę technologii.
Inwestor zna ostateczny koszt więźby już w fazie projektowania (przy wykonaniu tradycyjnym przez cieśli, mamy wówczas lepszy lub gorszy szacunek i w końcowym rozrachunku koszt staje się wypadkową wielu składników takich jak: koszt tarcicy, jej transport, odpady, robocizna cieśli, okucia ciesielskie, impregnaty itp) ,
Oszczędności przynosi też optymalizacji zużycia tarcicy. Program komputerowy potrafi zaoszczędzić 20-40% surowca w stosunku do konstrukcji klasycznych. Dzięki temu można zaoferować klientowi korzystniejszą cenę.
Warto też wspomnieć, że profesjonalnie wysuszonego drewna nie trzeba już impregnować. Nie można też pominąć kolejnego aspektu ekonomicznego. Szybko dostarczone i zmontowane drewno nie jest narażone na rozkradzenie, tak jak złożona na budowie tarcica luzem.
Wiązary Burkietowicz s.c., 63-430 Odolanów, Ul. Kaliska 47, http://www.wiazary.pl, PR Service, http://www.prservice.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)