(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Barlinek rozszerza asortyment deski barlineckiej

Barlinek rozszerza asortyment deski barlineckiej

opublikowano: 2008-08-01

Barlinek rozszerza asortyment deski barlineckiej o produkty w szerokości 130 mm. Linia będzie prestiżowa w wykonaniu, choć przystępna cenowo. Pierwsze podłogi z nowej serii, w gatunkach dąb i jesion, są już w sprzedaży. Głównym wyróżnikiem nowej linii deski barlineckiej jest jej mniejsza szerokość, zgodna z obowiązującymi światowymi trendami. Warstwę dekoracyjną serii stanowi jeden fragment drewna o wymiarach 13 na 220 cm (szerokość i długość). Pozwala to na wyeksponowanie znacznych powierzchni usłojenia i barwy drewna na każdym elemencie podłogi i podniesienie jej dekoracyjności. Walory estetyczne nowej linii dodatkowo zwiększa fazowanie krawędzi. Niewidoczne na pierwszy rzut oka subtelne ścięcie, o głębokości 0,7 mm, podkreśla naturalne piękno drewna oraz wydłuża deskę optycznie, przez co dodaje jej lekkości i sprawia wrażenie głębi. Podłoga nie tworzy jednolitej płyty, ponieważ krawędzie desek odbijają światło i można je wyczuć w dotyku.

Szerokość 130 mm nowej linii deski barlineckiej daje nowe możliwości aranżacyjne i korzyści dla inwestorów. Węższe elementy podłogi dają po ułożeniu wrażenie przestrzenności pomieszczenia, możliwe do osiągnięcia także w pokojach o mniejszych metrażach. Konstrukcja i grubość deski barlineckiej 130 mm umożliwiają jej łączenie z szerszym typem deski barlineckiej (180 mm) z tego samego gatunku, i ich naprzemienny, oryginalny montaż. Możliwy jest także zakup paczek z podłogą o długości 110 cm. Ułożenie następujących po sobie dwóch długości da efekt bogactwa słojów i odcieni barwy drewna. Od takiej podłogi leżącej w pokoju dziennym czy salonie trudno będzie oderwać wzrok.

Nowa linia Barlinka, przypominając tradycyjne deski lite, zachowuje wszelkie cechy tradycyjnej podłogi barlineckiej, tj.: najwyższą jakość drewna, wytrzymałość na odkształcenia i prosty montaż. Wykonanie warstwy wierzchniej z drewna dębu lub jesionu gwarantuje wysokie walory użytkowe, w tym przede wszystkim dużą trwałość w różnych warunkach eksploatacji. Podłogi oferowane są w powłoce lakierowej Professional lub w pokryciu olejem naturalnym. Oba warianty wykończenia powierzchni – lakier i olej – nakładane są fabrycznie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, m.in. utwardzane promieniami UV. Zastosowanie lakieru Professional gwarantuje podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i mikrozarysowania. Wykończenie naturalnym olejem zapewnia trwałą konserwację i ochronę na długie miesiące, przy czym pielęgnacja podłogi jest prosta i nie zabiera więcej czasu niż normalne sprzątanie. Wysokie parametry wytrzymałościowe obu rodzajów wykończenia podłóg predysponują deskę barlinecką dąb i jesion 130 mm do układania we wszystkich pomieszczeniach suchych domu, w tym także na korytarzach i w przedpokojach.

Montaż nowej linii jest dużo łatwiejszy i tańszy, niż np. desek litych i można go wykonać samodzielnie. Podłogę układa się „pływająco” − łącząc deski za pomocą złącza barclick lub klejąc je do podłoża. Mniejsza szerokość elementów podłogi ułatwia jej układanie w miejscach trudnych (kaloryfery, futryny, itp.), które wymagają precyzyjnego przycinania desek. Optymalna grubość warstwy wierzchniej umożliwia po latach renowację lakierowanej podłogi, poprzez zeszlifowanie starej powłoki i nałożenie nowej. Dzięki grubości 14 mm i warstwowej konstrukcji, deska barlinecka 130 mm doskonale nadaje się do montażu zarówno na ogrzewaniu podłogowym.

Estetyka desek barlineckiej dąb i jesion 130 mm sprawia, że są to podłogi uniwersalne. Wykonane z najbardziej cenionych gatunków drewna sprawdzą się różnych pomieszczeniach i stylach aranżacji wnętrz.

Produkcja nowej linii została uruchomiona w najnowszej fabryce Barlinka na Ukrainie. Ceny deski barlineckiej dąb i jesion 130 mm w wykończeniu lakierem Professional wynoszą odpowiednio: 187 zł/m kw i 184 zł/m kw. Gwarancja na podłogi z nowej linii deski barlineckiej wynosi 30 lat.

Barlinek SA, Al. Solidarności 36, bud. A, 25-323 Kielce, tel. 041/333 11 11, fax. 041/333 00 00, http://www.barlinek.com.pl,
A Public Relations Agency Publink, http://www.publink.com.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)