(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Specyfika maszynowego Tynku Cienkowarstwowego do systemu E

Specyfika maszynowego Tynku Cienkowarstwowego do systemu E

opublikowano: 2008-08-14

Maszynowy sposób nakładania tynku cienkowarstwowego cieszy się coraz większą popularnością. Szczególnie w przypadku, gdy wymagane jest pokrycie dużych powierzchni ścian, idealną propozycję stanowi maszynowy Tynk Cienkowarstwowy do systemu E. Tradycyjny sposób nakładania tynku cienkowarstwowego polega na równomiernym rozprowadzeniu masy tynkowej za pomocą pacy. Tak wykonywana praca wymaga nie tylko znacznej ilości czasu, ale również doświadczenia. W przypadku, gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią ściany, , remont przy użyciu tradycyjnych technik tynkarskich może się bardzo wydłużyć. Nowoczesny sposób nakładania tynku na powierzchnię, czyli nanoszenie maszynowe jest rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić czas i nakład naszej pracy. Tynkiem idealnie nadającym się do aplikacji maszynowej jest Tynk Cienkowarstwowy do systemu E. Ten wysokiej jakości tynk akrylowy stanowi jeden ze składników kompleksowego systemu zewnętrznego docieplania budynków TYTAN EOS, którego producentem jest międzynarodowy producent chemii budowlanej, firma Selena.

Specyfika maszynowego Tynku Cienkowarstwowego do systemu E

Maszynowy Tynk Cienkowarstwowy do systemu E jest produktem skomponowanym specjalnie do aplikacji pistoletem . Jego wytrzymałość została znacznie zwiększona poprzez dodanie do niego włókien wzmacniających. Dzięki temu tynk maszynowy wykazuje się zdecydowanie większą odpornością mechaniczną , jak również uzyskuje wyższą elastyczność. Obecność włókien pozwala też na zmniejszenie wpływu obciążeń termicznych, które powstają w przypadku dużych wahań temperatury powietrza. Kolejną zaletą, która wyróżnia cienkowarstwowy tynk maszynowy od innych tynków dostępnych na polskim rynku, jest zastosowanie do jego produkcji karolitu, czyli wysokiej jakości kruszywa marmurowego. Dzięki temu tynk posiada większą twardość w porównaniu do kruszywa dolomitowego, bardziej czysty kolor oraz mniej ostre krawędzie. Sprawia to, że łatwiej uzyskać właściwą strukturę tynku, przez co powierzchnia ściany jest znacznie bardziej równomierna i efektowna. Dodatkowo zawartość trzykrotnie większej ilości substancji biobójczych skutecznie opóźnia proces rozwijania się glonów i grzybów na powierzchni ściany.

Maszynowe nakładanie tynku – oszczędność pracy i czasu

Nakładanie tynku za pomocą pistoletu natryskowego skraca czas nakładania oraz pozwala zmniejszyć koszty związane z samym nanoszeniem masy tynkarskiej na ścianę.. Nakładanie pistoletem natryskowym jest również dużo łatwiejsze dla wykonawcy, którego wyszkolenie jest prostsze. Stosując technikę maszynową uzyskamy bardzo wyrazistą strukturę tynku przy wyjątkowo niskim zużyciu, gdyż jego wydajność wzrasta nawet o 30% w porównaniu do ręcznego nakładania. Tytan EOS Cienkowarstwowy Tynk Maszynowy E może być z powodzeniem układany na wszystkich równych i nośnych podłożach, takich jak beton, tynki cementowo-wapienne, podłoża gipsowe oraz na warstwach zbrojących w systemach ociepleń budynków TYTAN EOS.

Tytan EOS Cienkowarstwowy Tynk Maszynowy do systemu E: Cena około: 73,60 zł/16 kg
Producent: Selena SA.

DANE TECHNICZNE:
- Typ:
Baranek: 1,5 mm
- Temperatura stosowania (podłoża, otoczenia i zaprawy): od +5stC do +25stC
- Gęstość gotowego wyrobu: ok. 1,7 g/cm³
- Średni czas wysychania tynku: 24 godziny
- Średni czas całkowitego utwardzania: 48 godzin

ZASTOSOWANIE:
Maszynowy Tynk cienkowarstwowy z systemu E przeznaczony jest do mechanicznego wykonywania tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Może być układany na wszystkich równych i nośnych podłożach takich jak: beton, tynki cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe, podłoża gipsowe oraz na warstwach zbrojonych w systemach ociepleń TYTAN EOS z zastosowaniem płyt styropianowych.

PRZECHOWYWANIE:
Zaprawę należy przechowywać w oryginalnych i nieuszkodzonych opakowaniach w temperaturze od +5ºC do +25ºC. Tak przechowywany produkt posiada okres przydatności do użycia 24 miesiące.


Selena S.A., Grabiszyńska 241B, 53-234 Wrocław, tel. (071) 78 38-301, fax: (071) 78 38 300, Infolinia: 0 801 350 500, http://www.selena.pl, E.C.H.O. Communications, http://www.echopr.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)