(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Świeże powietrze i czysta ekonomia - DAYTONA 350 FUTURA

Świeże powietrze i czysta ekonomia - DAYTONA 350 FUTURA

opublikowano: 2008-08-20

Trzonem każdego systemu wentylacyjnego jest centrala wentylacyjna. Dospel wprowadził na rynek rekuperator DAYTONA 350 FUTURA, który jako pierwszy produkt tej firmy, posiada silnik działający na prąd stały. Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania jest on wyjątkowo ekonomiczny w użytkowaniu.

Każdy człowiek spędza znaczną część swego życia w pomieszczeniach – dotyczy to zarówno mieszkań czy domów, jak również miejsc, w których pracuje. Powietrze, którym w nich oddycha, ma niebagatelny wpływ na jego samopoczucie i zdrowie. Wyrazem troski o nie jest stosowanie urządzeń, których podstawowym zadaniem jest polepszenie jakości powietrza. W ofercie firmy Dospel znajduje się całościowy system wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej – nowa centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła DAYTONA 350 FUTURA doskonale sprawdza się jako jeden z jego elementów. DAYTONA 350 FUTURA przeznaczona jest do zapewnienia wymiany powietrza w domach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej. Jej zadaniem jest mechaniczne wymuszanie obiegu powietrza – doprowadzenie tego świeżego, przefiltrowanego z zewnątrz oraz odprowadzanie z pomieszczeń zużytego przy jednoczesnym odzysku energii cieplnej.
Centrala wentylacyjna DAYTONA 350 FUTURA to najnowocześniejszy produkt firmy Dospel. Wyróżnia go zastosowanie silnika na prąd stały – rozwiązanie to sprawia, że centrala jest ekonomiczna w użytkowaniu – maksymalny pobór mocy wynosi 120 W przy wydatku powietrza 350 m 3/h. W przeliczeniu na dni jest to koszt 1,5 zł za dobę korzystania z centrali. DAYTONA 350 FUTURA posiada zupełnie nową konstrukcję: zainstalowano w niej metalowy wymiennik ciepła firmy Heatex. Dzięki temu, że została zbudowana z kształtek styropianowych, waży niecałe 40 kg. Centralę DAYTONA 350 FUTURA obudowano blachą ocynkowaną, która nie tylko nadaje urządzeniu sztywność, lecz również zabezpiecza je przed czynnikami zewnętrznymi i zapewnia idealną izolację cieplną.
Przy projektowaniu urządzenia DAYTONA 350 FUTURA zastosowano wiele praktycznych udogodnień. Wyróżnia je możliwość niezależnego ustawienia króćców wentylacyjnych zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Pozwala to zarówno dostosować centralę do warunków zabudowy układu wentylacji, jak też ułatwia montaż. Została ona także wyposażona w króciec do odprowadzania skroplin, które mogą powstawać podczas pracy urządzenia, a których nieusunięcie mogłyby zakłócić jej funkcjonowanie. Dodatkową zaletą DAYTONA 350 FUTURA jest jej dostępność w standardzie z panelem sterującym. Wygodne użytkowanie centrali usprawnione zostało także dzięki programatorowi, wyposażonemu w tygodniowy kalendarz. Sterownik zapewnia automatyczną zmianę parametrów funkcjonowania centrali zgodnie z potrzebami jej użytkownika.
W centrali wentylacyjnej DAYTONA można zastosować dwa rodzaje filtrów powietrza: standard EU3 lub wersję przygotowaną specjalnie z myślą o alergikach – EU7.
Wszystkie rozwiązania, zastosowane przy projektowaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest DAYTONA 350 FUTURA firmy Dospel sprawiają, że jego użytkowanie staje się przyjemnością. Sprawne i bezawaryjne funkcjonowanie centrali wentylacyjnej zapewnia natomiast świeże oraz czyste powietrze przy niedużych kosztach.

Centrala wentylacyjna DAYTONA 350 FUTURA: cena brutto 7.917zł
Dystrybutor: Dospel Sp. z o. o.


Dospel Sp. z o.o., ul. Główna 182, 42-200 Częstochowa, tel./fax 034 360 92 49, http://www.dospel.pl, E.C.H.O. Communications, http://www.echopr.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)