(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Papa zgrzewalna nowoczesnej generacji

Papa zgrzewalna  nowoczesnej generacji

opublikowano: 2008-08-22

Papa zgrzewalna podkładowa JARBIT PLUS PZ/190/2500 to papa zgrzewalna oksydowana, z Izolacji Jarocin. Jest przeznaczona do wykonywania wszelkiego rodzaju izolacji wodochronnych, a w szczególności jako warstwa podkładowa w wielowarstwowych pokryciach dachowych. Papy zgrzewalne oksydowane to papy nowej generacji. Charakteryzują się zdecydowanie lepszymi właściwościami użytkowymi w stosunku do pap na tekturze. Produkuje się je w oparciu o asfalty oksydowane o podwyższonych parametrach, na bazie osnów wykonanych z welonu szklanego lub tkaniny szklanej. Papy z serii Plus to papy na osnowie z włókniny poliestrowej.

Idea pap zgrzewalnych jest twórczym rozwinięciem stosowanego dotychczas sposobu układania pap tradycyjnych. Zamiast używania osobno papy asfaltowej i lepiku do jej przyklejania, na spodniej stronie papy zgrzewalnej została niejako „fabrycznie” umieszczona dodatkowa warstwa asfaltu, która po stopieniu za pomocą palnika gazowego zapewnia optymalne sklejenie papy z podłożem. Dzięki temu papę można montować poprzez zgrzewanie. Jest to operacja znacznie mniej pracochłonna i krócej trwająca niż przyklejanie na lepik. Zapewnia również otrzymanie mocniejszego złącza (sklejenia), o większej szczelności, co w przypadku pokryć z pap montowanych na dachach o minimalnych spadkach jest niezwykle istotne.

Niejako przy okazji wyeliminowano również inną słabość pap tradycyjnych tj. rosnącą z upływem czasu wrażliwość osnowy z impregnowanej tektury budowlanej na butwienie i pękanie. Osnowy wykonane z welonu szklanego są praktycznie niewrażliwe na działanie wody i wilgoci, a osnowa z tkaniny szklanej charakteryzuje się dodatkowo kilkukrotnie wyższą (niż tektura) odpornością na zerwanie. Wydłużyła się dzięki temu prawie dwukrotnie trwałość pokrycia i spadła częstotliwość niezbędnych konserwacji.

Papa Jarbit plus jest przeznaczona do wykonywania wszelkiego rodzaju izolacji wodochronnych, a w szczególności jako warstwa podkładowa w wielowarstwowych pokryciach dachowych. Papa może być stosowana do wykonywania izolacji wodoszczelnych i przeciwwilgociowych w podziemnych częściach obiektów budowlanych.


Izolacja Jarocin, 63-200 Jarocin, ul.Poznańska 24-26, tel. (+48 62) 747 04 00, fax (+48 62) 747 04 04, http://izolacja-jarocin.pl, PR Service, http://www.prservice.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)