(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Innowacyjne rozwiązanie firmy Dospel

Innowacyjne rozwiązanie firmy Dospel

opublikowano: 2008-08-29

Zadaniem instalacji wentylacyjnych jest utrzymanie przez cały rok odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach użytkowych. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej, opartej na centrali wentylacyjnej. Najbardziej kompleksowe urządzenia tego typu oferuje firma Dospel – system Comfort Max to idealne połączenie wentylacji z odzyskiem ciepła z Gruntowym Wymiennikiem Ciepła (GWC).

Wyróżniony Złotym Medalem MPT na targach Budma 2007 Comfort Max firmy Dospel to rozwiązanie nowoczesne technologicznie. Na jego innowacyjność składa się przede wszystkim kompleksowość tego systemu – Comfort Max pozwala w pełni zintegrować wentylację z rekuperacją z istniejącymi w budynku instalacjami c.o. oraz z odnawialnym źródłem energii, jakim jest ciepło zgromadzone w gruncie.

Wentylacja Comfort Max idealnie współdziała z centralami DAYTONA 250 lub DAYTONA 350 FUTURA firmy Dospel. Ich zastosowanie zapewnia nieustanną wymianę zużytego powietrza na świeże, czyste i przefiltrowane z zewnątrz. Centrale posiadają wymiennik ciepła, zwany rekuperatorem – przepływają przez niego dwa strumienie powietrza (świeże z zewnątrz i zużyte, usuwane z budynku). Przed wydostaniem się poza budynek zużyte powietrze ogrzewa powietrze wprowadzane do pomieszczeń. DAYTONA 250 lub DAYTONA 350 FUTURA jest w stanie odzyskać nawet do 95 % energii cieplnej, powodując wyraźne obniżenie kosztów ogrzewania. Zamontowane w centrali wentylacyjnej filtry zatrzymują zanieczyszczenia dostające się do domu z zewnątrz, stwarzając w ten sposób komfortowe warunki dla domowników, szczególnie tych cierpiących na alergie.

System Comfort Max firmy Dospel uzupełnia Gruntowy Wymiennik Ciepła (GWC). Urządzenie to służy do wymiany energii cieplnej między gruntem a powietrzem dostarczanym do pomieszczeń poprzez system wentylacji. Zimą GWC wykorzystuje do wstępnego ogrzania powietrza darmowe ciepło zgromadzone w ziemi. Latem natomiast ten sam system wstępnie schładza powietrze, pełniąc funkcję ekologicznego klimatyzatora. Gruntowy Wymiennik Ciepła firmy Dospel to innowacyjne rozwiązanie w którym powietrze nie ma bezpośredniego kontaktu z gruntem, a więc nie jest narażone na zanieczyszczenia. W ten sposób został zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa i higieny.

Kompleksowe rozwiązanie wentylacyjne, jakim jest system Comfort Max firmy Dospel, zapewni prawidłową wymianę powietrza zarówno w domach czy mieszkaniach, jak również w biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. Comfort Max, działający w połączeniu z Gruntowym Wymiennikiem Ciepła sprawi, iż mikroklimat panujący w pomieszczeniach zawsze będzie sprzyjający – czy to do pracy, czy też do relaksu po długim, męczącym dniu.


Dospel Sp. z o.o., ul. Główna 182, 42-200 Częstochowa, tel./fax 034 360 92 49, http://www.dospel.pl, E.C.H.O. Communications, http://www.echopr.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)