(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Infusions Canopy – wyobraźnia zwieszona w przestrzeni

Infusions Canopy – wyobraźnia zwieszona w przestrzeni

opublikowano: 2007-08-29

Formy, kształty, kolory – zawieszona w próżni asymetria. Jak pociągnięcia pędzlem w powietrzu - nowa przestrzeń w przestrzeni. Możliwości kreowania wizualnej rzeczywistości są nieograniczone. 5 minut dla ludzkiej wyobraźni, która właśnie wkroczyła w nowy wymiar.

To nie malarska wizja, ale plastyczny opis przestrzeni wnętrza wykreowanej z udziałem płyt sufitowych Armstrong Infusions. Dwuwymiarowa, statyczna płaszczyzna sufitu „wymknęła się” spod kontroli sztywnego szablonu. Pomysły projektantów uwolniły jej dynamikę i potencjał – wydobyły ruch. Lekkość i transparentność, zawieszona pod sufitem, nadała nowego wyrazu przestrzeni, obalając przy tym wiele mitów i schematów związanych z projektowaniem wnętrz.

Infusions Canopy to system płyt poliwęglanowych, podwieszanych na specjalnych linkach przytwierdzanych do sufitu bądź do ściany. Zanim jednak zawisną pod sufitem, muszą być odpowiednio wygięte - tak, by odpowiadały projektom i pomysłom oraz by stworzyły w naszych wnętrzach najciekawsze kompozycje i niepowtarzalny klimat. Sufit wykonany w systemie Infusions Canopy może składać się zarówno z wielu części, jak i z pojedynczych elementów – stanowiących jedynie akcent dekoracyjny wydobywający lekkość i dynamikę wnętrza. Poszczególne płyty mogą być także ze sobą łączone, zawieszane na różnych płaszczyznach i w różnych konfiguracjach. Wtedy tworzą oryginalne efekty wizualne, sprawiają wrażenie wzajemnego przenikania się, kreują odrębny, wyjątkowy, przeplatany światłem świat kształtów i kolorów.

Rozwiń skrzydła.
W zasięgu reki jest - swobodnie unoszący się w przestrzeni – ekwiwalent błękitnego nieba, morskich fal, ptaków w locie i innych wyobrażeń inspirowanych niecodziennymi płaszczyznami, formami i kształtami. Oryginalny sufit może skupiać uwagę i być dla wnętrza niezwykłą wizytówką. Zwłaszcza, gdy powierzchnia użytkowa jest obszerna – ciekawe rozwiązanie na suficie będzie przyciągać uwagę znacznie bardziej niż meble czy inne elementy wyposażenia. Zaadoptowana na biuro hala dawnej fabryki czy sala konferencyjna zyskują w ten sposób nową wartość estetyczną – subtelność, świeżość, dynamikę. W połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem efekt może być naprawdę niezwykły. Płyty podwieszane Infusions Canopy ustawione w pomysłowej konfiguracji tworzą we wnętrzu wyjątkowy klimat, który sprzyja również twórczej, kreatywnej i efektywnej pracy.

Armstrong Building Products, ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa, tel. (022) 337 86 10, http://www.armstrong.pl


Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)