(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Schöck Tronsole - systemy wyciszania odgłosów kroków na klatkach schodowych

Schöck Tronsole - systemy wyciszania odgłosów kroków na klatkach schodowych

opublikowano: 2007-08-29

Systemy Schöck Tronsole to propozycja firmy Schöck przeznaczona do izolacji akustycznej klatek schodowych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Zastosowanie tego rozwiązania likwiduje mostki akustyczne i osiąga tłumienie odgłosu kroków nawet o 75 %. Izolacja akustyczna to dzisiaj jedna z najważniejszych cech nowoczesnego budynku. Tym bardziej, że stosowanie jej w klatkach schodowych domów wielorodzinnych nie jest już obecnie żadnym luksusem, ale koniecznością wymaganą zgodnie w europejskimi standardami.

Tłumiki akustyczne Schöck Tronsole są rozwiązaniem spełniającym nawet zwiększone wymogi dotyczące wyciszania odgłosów krokowych na klatkach schodowych. Dzięki tym systemom izolowane są zarówno wszystkie złącza schodów, jak również wszystkie szczeliny. To sprawia, że wszystkie złącza na klatkach schodowych chronione są przed pojawieniem się w nich gruzu budowlanego czy kamyków, a tym samym powstaniem tzw. mostów akustycznych. Zapobiega to przenoszeniu drgań zarówno z biegu schodowego na spocznik oraz strop i odwrotnie, jak również na sąsiadujące ściany, a tym samym przenoszeniu się uciążliwego hałasu z klatki schodowej do innych pomieszczeń mieszkalnych.

Systemy Schöck Tronsole oferują wiele elementów stosowanych dla najróżniejszych rozwiązań technicznych, m.in. takich jak tłumiki akustyczne Schöck Tronsole typ F czy Schöck Tronsole typ AZT.

Tłumik akustyczny Schöck Tronsole typ F służy do izolowania dźwięków między prefabrykowanymi biegami schodowymi od spocznika lub stropu. Materiałem podstawowym jest w nim pianka polietylenowa, która skutecznie zapobiega powstawaniu zabrudzeń w szczelinach w trakcie budowy. Natomiast obydwie zintegrowane warstwy elastomeru przenoszą obciążenia oraz zapewniają optymalne wyciszenie odgłosu kroków.

Tłumik akustyczny Schöck Tronsole typ AZT jest z kolei elementem nośnym służącym do wyciszenia odgłosów kroków stosowanym pomiędzy spocznikim a ścianą wylewaną z betonu na budowie. Pakiet systemowy AZT składa się z wydrążonej formy (Schöck Tronsole typu AZ) z ramą przyłączeniową i elementem nośnym. Jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim na ściany murowane i betonowe.

Zalety systemów Schöck Tronsole: · Łatwy montaż – połączenie izolacji z elementami konstrukcji · Wytrzymałość – odporność na działanie dużych sił poprzecznych · Uniwersalność – nadają się do wszystkich wymiarów schodów · Trwałość – pręty zbrojeniowe wykonane ze stali szlachetnej · Bezpieczeństwo – spełniają wymogi przeciwpożarowe i ochrony akustycznej. Wszystkie tłumiki akustyczne Schöck Tronsole posiadają Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6961/2006 „Elementy Schöck Tronsole z izolacją akustyczną”, co sprawia, że firma Schöck jest jedynym w Polsce producentem posiadającym aprobatę techniczną uwzględniającą właściwości akustyczne. Schöck Bauteile GmbH, Adres magazynu:, ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa, Tel. 022 533 19 18, Fax: 022 533 19 19, http://www.schoeck.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)