(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Nowość firmy Viessmann - próżniowy kolektor słoneczny Vitosol 200-T

Nowość firmy Viessmann - próżniowy kolektor słoneczny Vitosol 200-T

opublikowano: 2008-09-01

Firma Viessmann w kwietniu b.r. wprowadziła na rynek Vitosol 200-T, kolejną wersję próżniowego kolektora słonecznego, który gwarantuje do 50% wyższą sprawność od dotychczas dostępnych na rynku. Vitosol 200-T jest próżniowym kolektorem rurowym. Produkt ten jest przeznaczony głównie do podgrzewania wody użytkowej. Jego innowacyjność polega przede wszystkim na zastosowaniu absorbera z pokryciem Sol-Titan, pochłaniającego i przetwarzającego dużą ilość energii słonecznej. Ponadto, dzięki budowie próżniowej, izolacja cieplna jest na tyle duża, że nie wystepują prawie żadne straty ciepła między rurami szklanymi a absorberem. Oznacza to, że Vitosol 200-T jest bardziej wydajny, niż inne produkty z tego segmentu. Potrafi przemienić w użyteczne ciepło nawet słabe promieniowanie słoneczne, a co za tym idzie – daje możliwość większych oszczędności.

Modułowa budowa (system szybkozłączy) nowego kolektora zapewnia uniwersalne zastosowanie na wszystkich rodzajach dachów i elewacji. Może być położony nawet bez wsporników na płaskim dachu lub zamontowany pionowo na fasadzie. Poszczególne rury można ustawiać w dowolnych pozycjach, optymalnie do słońca, co dodatkowo zwiększa wydajność pracy. Kolektory Vitosol 200-T dostarczane są klientom w postaci wstępnie zmontowanych modułów, co ułatwia montaż. Nie bez znaczenia jest również wzornictwo. Vitosol 200-T można dostać ze skrzynią zbiorczą m.in. w kolorze brązowym.

Kolektory słoneczne Viessman są produkowane z myślą o wieloletniej eksploatacji. Do budowy Vitosol 200-T zużyto odporne na korozję materiały, jak szkło, miedź, aluminium czy stal szlachetną. Rury próżniowe chronią absorber przed wpływami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami.

Kolektory Vitosol 200-T posiadają symbol ochrony środowiska „Błękitny Anioł“ oraz certyfikat Solar Keymark. Gwarancją jakości są również certyfikaty spełnionych norm Unii Europejskiej (EN-12975) i Polski (PN-EN 12975).

Vitosol 200-T – dane techniczne:
  • Powierzchnia absorbera 1,2,3 m2
  • Wymiary: 709 x 2 031 x 143 mm (długość x szerokość x wysokość)
  • Ciężar 26 kg
Kolektory słoneczne a ekologia Zastosowanie kolektorów słonecznych Vitosol pozwala na oszczędności roczne do 60% na potrzeby ciepła podgrzewającego wodę użytkową

Dane statystyczne:
Dzięki pracy instalacji solarnej o powierzchni 4,6 m kw., zmniejsza się emisję szkodliwych zanieczyszczeń w bezpośrednim otoczeniu w ciągu roku:
  • do 1000 kg CO2 mniej, a w stosunku do kotła węglowego 1300 kg rocznie
  • do 2 kg związków siarki mniej, a w stosunku do kotła węglowego 8 kg rocznie
  • do 1 kg CO (sadza) rocznie mniej, a w stosunku do kotła węglowego 60 kg rocznie
  • do 0,1 kg pyłu mniej , a w stosunku do kotła węglowego 1,5 kg rocznie
  • do 0,7 kg związków azotu mniej, a w stosunku do kotła węglowego 1,2 kg rocznie

Viessmann Sp. z o.o., ul. Karkonoska 65, 53-015 Wrocław, tel. (071) 360 71 00, fax: (071) 360 71 01, http://www.viessmann.pl, http://www.vel.com.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)