(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Tłumiki akustyczne Schöck Tronsole w apartamentowcu Willa Wilanów

Tłumiki akustyczne Schöck Tronsole w apartamentowcu Willa Wilanów

opublikowano: 2007-08-29

Rynek apartamentowców w Warszawie przeżywa ogromny boom. Obecnie szacuje się, że 3-5 proc. społeczeństwa to osoby zamożne, co oznacza, że ten segment rynku będzie rósł w jeszcze szybszym tempie. W związku z dużą konkurencją wśród developerów w bitwie o klienta rywalizują oni ze sobą pod względem lokalizacji, otoczenia oraz jakości budynków. Dziś klient, który chce mieszkać w luksusowym apartamentowcu, jest w stanie zapłacić więcej za metr kwadratowy niż rynkową cenę. W zamian oczekuje jednak atrakcyjnej lokalizacji oraz wysokiego standardu wykończenia.

Bavaria Development, firma zajmująca się inwestycjami o podwyższonym standardzie, znakomicie wyczuła potrzeby ryku. W styczniu 2005 r. oddała do użytku apartamentowiec Willa Wilanów, w którym zastosowano najwyższej jakości materiały budowlane i wykończeniowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania estetyczne i funkcjonalne. Nowy warszawski apartamentowiec z 35 lokalami mieszkalnymi.

Dzięki „willowemu charakterowi” obiekt ten doskonale wkomponował się w otaczającą zabudowę. Jego ciekawa architektura nawiązuje zarówno do najlepszych wzorców lokalnych, jak i do architektury południowej Hiszpanii. Elewacje wykonano ze szlachetnych materiałów. Spadziste dachy pokryte dachówką nadają bryle budynku lekkości i elegancji.

Na trzech kondygnacjach mieści się 35 luksusowych apartamentów o powierzchni od 52 do 207 m2. Dodatkowa podziemna kondygnacja zapewnia posesji odpowiednią liczbę miejsc parkingowych. Wszystkie lokale mieszkalne mają przestronne tarasy lub balkony. W większości zainstalowano kominki, a w apartamentach na pierwszym i drugim piętrze również klimatyzację. W standardzie znajduje się też ogrzewanie podłogowe.

Dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym możliwa jest dowolna aranżacja wnętrz lokali. Budynek jest ogrodzony, chroniony i wyposażony w windy. Znajduje się w nim również siłownia, sauna i jacuzzi.

W celu zapewnienia mieszkańcom jak największego komfortu akustycznego inwestor zadbał również, by do lokali docierało jak najmniej dźwięków z zewnątrz. Stąd też w apartamentowcu zastosowano systemy wyciszania odgłosów kroków na klatkach schodowych Schöck Tronsole - rozwiązanie likwidujące mostki akustyczne i osiągające tłumienie odgłosu kroków z klatki schodowej nawet o 75%, które posiada Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6961/2006 „Elementy Schöck Tronsole z izolacją akustyczną”. Wśród wykorzystanych rozwiązań znalazły się systemy Schöck Tronsole typ AZ przeznaczone do izolowania klatek schodowych o konstrukcji monolitycznej, które stosuje się jako podparcia przeciwdrganiowe między spocznikami (podestami) a ścianami klatki schodowej.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej w mieszkaniu bezpośrednio przyległym do klatki schodowej przy ustawieniu stukacza wzorcowego zarówno na podestach piętra i półpiętra, jak i na biegu schodowym (w jego środkowej części) zawarły się przedziale 35 do 47 decybeli. Spełniły zatem warunek normy PN-B-02151-3:1999 ze znacznym zapasem.

Do prawidłowego zastosowania rozwiązania w fazie projektowej i wykonawczej znacznie przyczynił się serwis techniczny firmy Schöck, który służył doradztwem technicznym w trakcie projektowania, a także bezpośrednio na budowie. Sprawny montaż oraz krótkoterminowe dostawy wszystkich zastosowanych elementów Schöck Tronsole pozwoliły na szybkie oddanie budynku do użytkowania.

Schöck Bauteile GmbH, Adres magazynu:, ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa, Tel. 022 533 19 18, Fax: 022 533 19 19, http://www.schoeck.pl


Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)