(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Środek do skutecznej konserwacji dachu

Środek do skutecznej konserwacji dachu

opublikowano: 2008-09-01

Właściciel domu, garażu, altany czy szopy krytej papą zdaje sobie sprawę, że wymaga ona konserwacji. Zaniechanie jej kończy się z reguły stopniową utratą przez papę właściwości izolacyjnych, pękaniem , a w konsekwencji uciążliwymi przeciekami. Niestety decyzję o remoncie dachu podejmujemy niechętnie. Wiąże się ona bowiem z niemałymi kosztami zarówno materiałów, jak i wykonawstwa. Co gorsza kojarzy się również z umorusaną ekipą remontową i smrodem czarnych mazideł, które trzeba rozgrzewać w beczce, a potem rozsmarowywać na dachu.

Czy konserwacja dachu musi tak wyglądać? Oczywiście, że nie. Istnieją na rynku środki do konserwacji dachów wykonanych z papy, które nie tylko można stosować na zimno bez podgrzewania, które nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów i co ciekawe, które wcale nie muszą być czarne. Przykładem może być masa konserwacyjno-pokryciowa o nazwie FARGUM produkowana przez IZOLACJĘ-JAROCIN S.A.

FARGUM jest wodną dyspersją asfaltów i syntetycznych kauczuków. Posiada konsystencję gęstej śmietany koloru ceglastego. Jest bezwonny. Nie zawiera łatwopalnych rozpuszczalników organicznych. Łatwo rozprowadza się po dachu za pomocą pędzla, szczotki dekarskiej , czy też pacy. Nie wykazuje tendencji do spływania i kapania, dzięki czemu można go nanosić na powierzchnię o dowolnych spadkach, także pionowe, jednorazową warstwą o grubości do 1 mm. Zużycie FARGUMU na jedną warstwę wynosi w zależności od chropowatości podłoża od 0,5 do 1 kg/m2.

Po naniesieniu FARGUMU na podłoże, w zależności od temperatury otoczenia, najpóźniej w ciągu kilku godzin następuje jego wulkanizacja. Łatwo to zauważyć, bo powłoka zmienia barwę z jasno czerwonej na ceglasto-brązową i , dzięki zawartym w masie kauczukom, uzyskuje gumopodobne właściwości. Dla właściwej konserwacji i uzyskania równomiernego, trwałego koloru zaleca się pokryć dach dwoma warstwami FARGUMU.

FARGUM jest masą ekologiczną, produkowaną w postaci dyspersji wodnej. Przy wysychaniu na dachu i wulkanizacji do otoczenia emitowana jest jedynie woda. Również wodą można umyć „na świeżo” pędzle i inne narzędzia stosowane przy wykonywaniu prac konserwacyjnych, jak również wszelkie plamy i zachlapania. Ważne by zrobić to zanim masa zwulkanizuje, bo w takim przypadku nie obędziemy się już bez rozpuszczalnika.

Zalety tej masy sprawiają, że FARGUM doskonale nadaje się do samodzielnego wykonywania konserwacji dużych, jak i niewielkich dachów, zarówno płaskich jak i mocno pochylonych na domach, garażach, szopach i altankach ogrodowych.

Powłoki wykonane z FARGUMU posiadają doskonała przyczepność nie tylko do papy, ale również do betonu, drewna i metalu, co sprawia, że masa świetnie nadaje się do konserwacji dachów wykonanych np. z blachy, czy dachówki betonowej. FARGUM sprawdza się również jako środek dekoracyjno-ochronny do malowania elementów betonowych, cokołów, kominów prefabrykowanych ogrodzeń betonowych, siatki ogrodzeniowej, palisad drewnianych itp. Naprawdę trudno znaleźć na rynku inny środek o podobnych właściwościach i tak wszechstronnym zastosowaniu.

Na zakończenie wypada dodać, że na dachy płaskie, na których kolor jest dla inwestora kwestią nieistotną , IZOLACJA oferuje DYSPERBIT. Jest masa o takich samych właściwościach, w kolorze czarnym , znacząco tańsza od FARGUMU.


Izolacja Jarocin, 63-200 Jarocin, ul.Poznańska 24-26, tel. (+48 62) 747 04 00, fax (+48 62) 747 04 04, http://izolacja-jarocin.pl, PR Service, http://www.prservice.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)