(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Okno z charakterem

Okno z charakterem

opublikowano: 2008-09-01

Stary dworek, wiejski domek – budownictwo z dawnych lat ma swój niepowtarzalny urok. To detale budują klimat i nadają charakter.Gdy remontujemy rodową posiadłość lub budujemy dom stylu retro nie możemy zainstalować plastykowych okien czy antywłamaniowych rolet. Nie musimy jednak rezygnować z ochrony naszego domostwa – wystarczy, że zdecydujemy się na okiennice. Pełnią one dokładnie te same funkcje co roleta – chronią przed złodziejami, przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także wiatrem i chłodem, oraz hałasem. Ażurowe czy pełne, stanowią atrakcyjny detal architektoniczny. Wykonywane są najczęściej z drewna na zamówienie u stolarza, dzięki czemu mogą idealnie odpowiadać charakterowi domu, indywidualnym upodobaniom a przede wszystkim, być idealnie dobrane do kształtu okna.

Zwolennicy nowoczesnych wnętrz, nie muszą rezygnować z okiennic. Wystarczy, że zdecydują się na te, wykonane z aluminium bądź PCV.

Decyzja o posiadaniu okiennic, nie musi się wiązać z rezygnacją z wygody jaką jest automatyka w domu. Firma FAAC wprowadziła na rynek Night & Day, automatyczny system do okiennic. Za jej pomocą możemy łatwo zautomatyzować praktyczne każde okiennice. Pozwala on otworzyć i zamknąć okiennice za pomocą pilota, bez otwierania okna.

Jeśli komuś okiennice kojarzą się z literackimi opisami, w których ich skrzydła trzeszczały, łopotały czy też silny wiatr nagle je otwierał czy zamykał, budując nastrój grozy i tajemniczości , system Night & Day stanowi doskonałe rozwiązanie. Posiada on doskonałe zabezpieczenie, dzięki któremu okiennice zawsze utrzymane są w wybranej przez nas pozycji, nawet przy najsilniejszym wietrze.

Niewielki rozmiar oraz dostępność w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i brązowym – sprawia, że Night & Day pasuje do każdego typu okiennic: tych starych, nowych, wykonanych na zamówienie czy gotowych. Skrzydła okiennic wprawiają w ruch dwa zakrzywione ramiona poruszające się po prowadnicy, dzięki czemu cały system pracuje cicho.


FAAC Polska Sp. z o.o., ul. Modlińska 6, 03-216 Warszawa, tel. (022) 814 14 22, fax: (022) 814 20 24, http://www.faac.pl, Bandera - The Need Factory, http://www.bandera.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)