(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Kronotherm FG - płyta izolacyjna, przyjazna środowisku

Kronotherm FG -  płyta izolacyjna, przyjazna środowisku

opublikowano: 2008-09-02

Nowoczesna i ekologiczna płyta izolacyjna o wysokich parametrach kumulacji ciepła oraz zdolności do regulowania wilgotności, a także doskonałej izolacyjności akustycznej.

Czym jest Kronotherm FG?

Kronotherm FG należy do drewnopochodnych płyt izolacyjnych. Jako jedyna, z tego typu materiałów na rynku, produkowana jest w tzw. suchym procesie produkcyjnym. Dzięki czemu płyty są ekologiczne i przyjazne środowisku zarówno podczas procesu produkcji, użytkowania, jak i utylizacji.
Kronotherm FG powstaje ze zdrowego i czystego drewna sosnowego, które jest rozdrabniane na zrębki, a następnie rozwłókniane na włókna drzewne. Do tak przygotowanych włókien dodawany jest środek przeciwpalny. Całość suszona jest w nowoczesnej suszarni w temperaturze ok.160 -180 C. Powoduje to, iż włókna drzewne są sterylne i wolne od jakichkolwiek zarodników grzybów czy pleśni.
Po dodaniu niewielkiej ilości sztucznych włókien wiążących i odpowiednim przygotowaniu surowca trafia on na prasę ContiRoll. W wyniku termicznego procesu zgrzewania powstaje zwarta i jednorodna struktura płyt Kronotherm FG. Ta technologia produkcji umożliwia uzyskanie izolacyjnych płyt Kronotherm bez dodatkowych klejów czy żywic.

Zalety płyty Kronotherm FG.

Płyty dzięki swojej budowie charakteryzują się dużą elastycznością przy zachowaniu stabilności kształtu. Doskonale dopasowuje się do kształtu wypełnień, a duża gęstość i sprężystość struktury wyeliminowuje niebezpieczeństwo osiadania płyty w przyszłości.
Gęstość Kronotherm FG (45kg/m3), ma również duże znaczenie w aspekcie izolacyjności akustycznej. Dwa razy większa gęstość produktu firmy Kronopol w stosunku do powszechnie stosowanych materiałów izolacyjnych, czyni z Kronotherm FG prawdziwego lidera pod względem stopnia tłumienia dźwięków. Wśród materiałów izolacyjnych płyta ta przoduje również w zdolności kumulacji ciepła i ochrony przed upałem w lecie. Jest to związane z naturalnymi właściwościami drewna i pojemnością cieplną właściwą. Dla Kronothermu wynosi ona 2100 J/kgK, podczas gdy dla cegły pełnej jest to 1000 J/kgK. Energia cieplna kumulowana w płycie oddawana jest do pomieszczenia dopiero po ok.8-12 godzinach (w zależności od grubości zastosowanej izolacji). Przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów izolacji dachu to przesunięcie czasowe wynosi zaledwie 2-3 godziny. Istotną cechą omawianego materiału jest także zdolność do wchłaniania oraz oddawania wilgoci. Nadmiar wilgoci w pomieszczeniu wchłaniany jest i gromadzony w płycie, by następnie w tzw. okresie suchym, oddać ją z powrotem. Wartym podkreślenia jest fakt, iż nawet podczas skupiania wilgoci płyta nie traci swoich właściwości izolacyjnych. Dzięki wymienionym cechom płyty Kronotherm FG pełnią funkcję naturalnej klimatyzacji, wpływając na ustabilizowanie dobowych wahań temperatury oraz poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczeń.
Specjalna technologia produkcji powoduje, iż płyty Kronotherm FG są również antyalergiczne i nie powodują podrażnień skóry. Dodawany na etapie produkcji fosforan amonowy wpływa ponadto na właściwości przeciwpożarowe materiału. Kronotherm posiada Klasę Ogniową E, która oznacza odporność w krótkim czasie na działanie małego płomienia.


Kronopol Sp. z o.o., ul. Serbska 56, 68-200 Żary, tel. (068) 363 11 00, fax: (068) 363 13 20, http://www.kronopol.com.pl, Pegasus Public Relations, http://www.pegasus.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)