(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Superwydajne grzejniki Clima Canal

Superwydajne grzejniki Clima Canal

opublikowano: 2008-09-12

Clima Canal firmy Jaga to prawdziwy produkt przyszłości. Niewielki, superwydajny grzejnik kanałowy łączy w sobie aż trzy systemy: grzewczy, wentylacyjny i klimatyzacyjny. Jak z tego zadziwiająco małego urządzenia (57x 17 cm), które montuje się w kanale o głębokości 8,5 cm udało się producentowi uzyskać ogromną moc, a na dodatek zmieścić w nim funkcję klimatyzacyjną i wentylacyjną? Otóż rekordowa moc grzejnika Clima Canal na poziomie 800 W (grzejnik o najmniejszych gabarytach) do 3200 W (model największy w typoszeregu) jest zasługą wysokiej jakości wymiennika o małej pojemności wodnej. Specjalna konstrukcja aluminiowo miedzianego wymiennika (mniejsze gabaryty, gęściej ułożone lamele), a przede wszystkim bardzo wydajne wentylatory bębnowe, które sprawnie przepompowują powietrze przez wymiennik sprawiają, że grzejnik świetnie sprawdza się w przypisanych sobie rolach. Ewenementem jest także wyjątkowo niski poziom hałasu generowanego przez grzejnik, który nie przekracza 29 dbA. Clima Canal jest więc nie tylko mały i superwydajny, ale także bardzo cichy.
Opisywany grzejnik przeznaczony został do pracy w instalacji dwururowej i konstrukcyjnie przystosowany również do współpracy z systemem chłodzenia opartym agregat wody lodowej. Zimą wymiennik ciepła może być zasilany gorącą wodą z systemu grzewczego, zaś latem zimną wodą z agregatu. Wystarczy przełączyć grzejnik na odpowiedni system i zaprogramować optymalny tryb działania. Dodatkowo Clima Canal można zamówić ze specjalnym otworem w kanale, przez który nawiewane będzie świeże powietrze z zewnątrz budynku. Dzięki temu grzejnik może też częściowo wentylować pomieszczenie, w którym jest zamontowany.

Sposób montażu Clima Canal to kolejny element, któremu belgijski producent poświęcił wiele uwagi. Tak samo efektywnie grzejnik będzie działał zamontowany w podłodze, jak i w ścianie. Ponadto jego kanał wyposażony został w teleskopową regulację wysokości w zakresie 8,5 – 13 cm, co umożliwia precyzyjne ustawienie grzejnika w stosunku do podłoża. Prosty w użyciu system zatrzasków i elastycznych połączeń pozwala w razie potrzeby łatwo wymontować wymiennik lub wentylatory z kanału i wyczyścić je. Co ważne, kanał grzejnika wyposażony w odpływ skroplin wykonany jest z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest wyjątkowo trwały i bezpieczny.
Producent zadbał również o estetykę tej części grzejnika, która widoczna jest na zewnątrz. Clima Canal dostępny jest z trzema rodzajami kratek – aluminiowymi, stalowymi oraz wykonanymi z drewna. Kratki drewniane występują w wersji naturalnej i lakierowanej, kratki z anodowanego aluminium proponowane są w naturalnym kolorze lub w wersji lakierowanej na jeden z 32 kolorów.
Clima Canal dostępny jest w następujących rozmiarach: głębokość: 8,5-13 cm, długość: 57-177 cm, szerokość: 17 cm.


ANB Sp. z o.o. - Przedstawicielstwo Jaga w Polsce, ul. Ostrobramska 91, tel. (022) 612 1616, http://www.jaga.com.pl, Synergia PR

Przeczytaj także:

„Purmo Expert” w kolejnej odsłonie
Grzejniki kanałowe Jaga
Pelet - tanio i ekologicznieAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)