(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Jakim kryterium kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu drzwi wewnętrznych

Jakim kryterium kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu drzwi wewnętrznych

opublikowano: 2008-09-12

Drzwi wewnętrzne muszą nie tylko współgrać z aranżacją pomieszczenia, w którym będą zamontowane, ale także być funkcjonalne. Ekspert radzi jak wybrać najbardziej odpowiedni model. Kompletne drzwi to nie tylko skrzydło drzwiowe, jak myśli wielu z nas, ale także odpowiednio dobrana ościeżnica i okucia. Dostępne na rynku skrzydła wewnętrzne różnią się rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, budową, wymiarami i sposobem otwierania. Bogatą ofertę drzwi znajdziemy w ogólnopolskiej sieci salonów RuckZuck, która oferuje produkty marki Classen, jednego z najbardziej cenionych producentów wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Ale jak, spośród wielu ciekawych modeli, wybrać ten właściwy?

Kryteria wyboru

Najważniejsze jest dokładne wymierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi dostępne są w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm. Jeśli potrzebujemy znacznie szerszego modelu, możemy zakupić np. drzwi Malaga marki Classen w wersji dwuskrzydłowej, dostępne w salonach RuckZuck. Doskonale sprawdzą się one w pomieszczeniach pełniących funkcje reprezentacyjne, takich jak: salon, jadalnia, hol czy biuro.

Kolejnym krokiem jest wybór najbardziej odpowiedniego dla nas sposobu otwierania drzwi. Na rynku dostępne są drzwi uchylne, przesuwane, składane oraz harmonijkowe. Największą popularnością cieszą się drzwi uchylne, ale pamiętajmy, że przed ich zakupem należy ustalić, jakie skrzydło będzie najlepsze: prawe czy lewe.

- Decydując się na prawe lub lewe skrzydło należy uwzględnić aranżację pomieszczenia, w którym drzwi zostaną zamontowane. Konieczne jest pozostawienia wolnej przestrzeni na swobodne otwieranie drzwi. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ustawienie mebli, ale także na rozmieszczenie włączników światła – podpowiada Maciej Sporek, Menedżer Produktu w firmie Classen.

Drzwi lewe otwierają się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Kiedy stoimy naprzeciw drzwi lewych tak aby otwierały się w naszą stronę, zawiasy znajdują się po stronie lewej, a klamka po prawej. Drzwi prawe otwierają się przeciwnie wobec ruchu wskazówek zegara, zawiasy są po prawej a klamka po lewej stronie, kiedy otwieramy drzwi do siebie.

Drzwi wkomponowane w Twoje wnętrze

Ważnym kryterium wyboru odpowiedniego modelu skrzydła drzwiowego jest także jego wzornictwo.
- Szczególną popularnością cieszą się modele o prostej, eleganckiej formie, jak np. drzwi Tetyda marki Classen, dostępne w salonach RuckZuck. Kolekcja ta wyróżnia się aluminiowymi listwami ozdobnymi oraz zaokrąglonymi krawędziami o profilu R – mówi Maciej Sporek.

Istotne znaczenie ma kolor okleiny skrzydła drzwiowego oraz ilość przeszkleń. Drzwi pełne oraz z mniejszym przeszkleniem sprawdzą się z pewnością w takich pomieszczeniach, jak pralnia czy łazienka. Natomiast skrzydła z większymi przeszkleniami doskonale doświetlą ciemniejsze miejsca w mieszkaniu np. korytarz lub hol oraz nadadzą lekkości i elegancji salonowi czy jadalni.

Drzwi to element wykończenia wnętrz, który ma nam służyć przez wiele lat, dlatego warto dłużej zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu. Pamiętajmy, że skrzydła drzwiowe powinny nie tylko cieszyć nas swoim wyglądem, ale także funkcjonalnością.

RuckZuck to największa w Polsce sieć sprzedająca podłogi i drzwi. Obecnie liczy ona ponad 100 placówek. Sieć RuckZuck oferuje produkty w cenie producenta. Sklepy RuckZuck położne są w najbardziej korzystnych dla klientów lokalizacjach, z dobrym dojazdem i pojemnymi parkingami.
Firma zapewnia klientom kompleksową obsługę. Fachowe doradztwo przy zakupie oraz usługi w zakresie układania podłóg i montażu drzwi to gwarancja solidności.


RuckZuck.biz Sp. z o.o., Zwonowice ul. Wyzwolenia, 44-292 Rybnik 13, tel: +48 32 42 92 000, fax: +48 32 42 92 200, http://www.ruckzuck.com.pl, E.C.H.O. Communications, http://www.echopr.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)