(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Farby elewacyjne i systemy ociepleń

Farby elewacyjne i systemy ociepleń

opublikowano: 2008-09-16

W ciągu ostatnich dziesięciu lat bezspoinowe systemy ociepleń BSO (nazwane dawniej metodą „lekką-mokrą”) stały się powszechnie stosowaną metodą ociepleń nowo wznoszonych budynków. Metoda ta polega na nakładaniu na powierzchnie zazbrojoną siatką izolacyjną z włókna szklanego, tynku cienkowarstwowego pełniącego również funkcję dekoracyjno-ochronną. Firma SEMPRE w ofercie ma dwa rodzaje systemów: SEMPRE TERM ST, gdzie materiałem termoizolacyjnym jest płyta styropianowa oraz SEMPRE TERM WM z wełną mineralną. Dla każdego z wymienionych systemów ociepleń proponowana jest szeroka gama wypraw tynkarskich zróżnicowanych zarówno pod względem rodzaju, struktury, uziarnienia. Niejednokrotnie inwestor ma trudność z wyborem odpowiedniej powłoki wykończeniowej. Obok walorów estetycznych muszą one spełniać wymagania związane bezpośrednio z warunkami eksploatacyjnymi obiektów. Również istotne znaczenie ma cena materiałów. Często niewiedza inwestora, dodatkowo podbudowana presją cenową skłania wykonawcę do zakupu poszczególnych składników systemu od różnych producentów. W takim przypadku należy pamiętać, że traci się gwarancje producenta na system.

Wybór odpowiedniej wyprawy tynkarskiej

Przy wyborze odpowiedniej wyprawy istotna jest dyfuzyjność tynku dla pary wodnej i dwutlenku węgla. W przypadku systemu SEMPRE TERM ST można zastosować dowolny rodzaj wyprawy tynkarskiej. Wybierając system SEMPRE TERM WM (na wełnie mineralnej) należy zastosować tynk o dużej dyfuzyjności (silikatowy, silikonowy). Firma SEMPRE ma w ofercie różnorodne wyprawy tynkarskie m.in. akrylowe, silikonowe z efektem „samooczyszczania”, silikatowe, polikrzemianowe. Dostępne są w postaci gotowych mas. Dodatkowo zawierają środki algo- i grzybobójcze. W zależności od rodzaju podłoża, tynki akrylowe i silikonowe można stosować na każdy rodzaj podłoża. Tynki silikatowe wyłącznie na podłoża mineralne. W 2005 roku laboratorium SEMPRE opracowało i wdrożyło technologie POLIAKTIV. To unikatowa metoda produkcji, która pozwala obniżyć poziom pH w produktach krzemianowych, dzięki czemu tynki polikrzemianowe mogą być również stosowane na podłożach pokrytych wcześniej powłokami na bazie żywic akrylowych.

Farby elewacyjne

Firma SEMPRE posiada w swojej ofercie doskonałej jakości farby elewacyjne do celów dekoracyjnych, ochronnych, renowacyjnych. Farby akrylowe przeznaczone są do stosowania na typowe podłoża budowlane, dobrze zabezpieczają przed bezpośrednim wpływem wilgoci. Silikatowe i polikrzemianowe polecane są dla obiektów zabytkowych, będących pod opieką konserwatora zabytków. Farby silikonowe są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Szczególnym rodzajem farby silikonowej jest AZURO o właściwościach „samoczyszczących”. Tworzy ekstremalnie hydrofobową powłokę malarską oraz nie ogranicza swobodnej wymiany pary wodnej.

Paleta kolorów

Firma SEMPRE produkuje i barwi tynki oraz farby kolorach wg wzornika MILANO lub w kolorach wg dostarczonego wzoru (na zamówienie Klienta). Podczas projektowania kolorystyki w systemach ocieplania budynków, należy pamiętać, że elewacje w intensywnych kolorach będą absorbować większą ilość promieniowania słonecznego niż elewacje jasne. W efekcie elewacje w kolorach ciemniejszych nagrzewają się w większym stopniu, co niekorzystnie wpływa na trwałość systemu. Każdy kolor w wzorniku MILANO ma określony współczynnik jasności. Laboratorium SEMPRE oprócz standardowych kolorów z wzornik, barwi masy tynkarskie i farby w dowolnych kolorach. Każdy kolor jest ewidencjonowany w Archiwum Kolorów SEMPRE.


Producent: SEMPRE Farby Sp. z o.o.

Siedziba: Bielsko-Biała 43-301, ul. Gen. Kustronia 60, Tel.: (33) 496 06 09, fax.: (33) 496 06 10, www.semprefarby.pl,info@semprefarby.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)