(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Przepisowe i bezpieczne ogrodzenie na lata

Przepisowe i bezpieczne ogrodzenie na lata

opublikowano: 2007-09-15

Funkcjonalne, estetyczne, ekologiczne a przede wszystkim bezpieczne dla domowników – wszystkie te cechy powinno spełniać dobre ogrodzenie. Warto przed wyborem metody grodzenia, poczytać przepisy i przemyśleć jakie ogrodzenie chcemy mieć na długie lata. Na początek powinniśmy zapoznać się z lokalnym zagospodarowaniem terenu i złożyć zawiadomienie do wydziału architektury o budowie ogrodzenia od strony drogi, placu, ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych. Należy pamiętać o tym, że na ogrodzenie o wysokości powyżej 2,2 m potrzebne jest pozwolenie i że płot, nie powinien przekraczać linii naszej działki, gdyż gmina ma wówczas prawo żądać od nas jego przesunięcia. Najlepiej jeśli ogrodzenie jest lekkie, ażurowe i z prześwitami. Prawo mówi, że płot powinien mieć prześwity wynoszące 25% powierzchni ażurowej. Tylko w niektórych przypadkach dozwolone jest postawienie ogrodzenia pełnego np. od strony bardzo ruchliwej, głośnej drogi, czy przy torach kolejowych. Najczęściej wybieramy do grodzenia naszych posesji siatki, panele ogrodzeniowe czy elementy kute.

Siatki są najmniej inwazyjnym ogrodzeniem, a przy tym wyglądają estetycznie w połączeniu z otaczającą zielenią. Nowoczesne siatki typu Pantanet, są zrobione z drutu ocynkowanego powleczonego metodą proszkową i mają oczka, zgrzewane w ładne prostokąty lub kwadraty. Pantanety są mocne, a jednocześnie sztywne i łagodnie zakończone na górze, co też jest ważne, gdyż nie można stosować ostrych zakończeń czy drutów kolczastych na płotach do 1,8 m, ponieważ stwarza to zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Warto też przed wyborem materiału do grodzenia przyjrzeć się najnowszym przepisom, które mówią o tym, że nie należy stosować szkodliwych substancji w produktach użytku domowego i przydomowego. Od lipca ubiegłego roku Komisja Europejska wprowadziła zakaz używania ołowiu i innych szkodliwych substancji we wszystkich produktach. Należy więc wybierać ogrodzenia, które nie zawierają w sobie szkodliwego dla zdrowia ołowiu – czyli neurotoksyn wpływających chorobotwórczo na pracę mózgu, które najbardziej są szkodliwe dla dzieci.

Bezołowiowe siatki pantanet zgrzewane w wysokiej temperaturze, są wykonane nowoczesną metodą, bez używania lutów zawierających toksyczny pierwiastek, przez co są przyjazne otoczeniu i naszemu zdrowiu. Siatki zgrzewane pantanet, przewyższają technologicznie zwykłą siatkę plecioną tym, że są odporne na działanie promieni słonecznych, nie zmieniają koloru w trakcie użytkowania, powłoki są szczelne, nie pękają, są odporne na uderzenia, zadrapania i przylegają ściśle do drutu. Firma Betafence lider w produkcji systemów ogrodzeniowych, stawia głównie na bezpieczeństwo użytkowania swoich produktów, przez co siatki pantanet są nieustannie monitorowane pod względem procesów i surowców, z których są wykonywane. Betafence na system ogrodzeniowy z siatki pantanet daje 10 lat gwarancji. Siatki pantanet są dostępne w czterech rodzajach: Light – do grodzenia rabatek, Garden – nadają się do grodzenia ogrodów, Family – najlepsza do otaczania domów jednorodzinnych i Protect – do grodzenia większych placów, parków czy osiedli. Znając przepisy i zasady dotyczące grodzenia, możemy doskonale dopasować ogrodzenie do naszych potrzeb i dla naszego bezpieczeństwa, a wybierając siatkę pantanet możemy cieszyć się estetyką naszego najbliższego otoczenia.

Betafence Sp. z o.o., ul.Dębowa 4, 47-246 Kotlarnia, tel./fax: (077) 482 50 00, http://www.betafence.com

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)