(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Ciepło sterowane

Ciepło sterowane

opublikowano: 2007-09-20


Poczucie komfortu silnie łączy się z odczuwaną przez organizm temperaturą otoczenia. Potrzeby są różne, jak różni są ludzie - w dodatku zmieniają się w zależności od pory dnia i nocy Aby spełnić te potrzeby, nie są konieczne drogie systemy grzewcze, klimatyzacyjne i wentylacyjne. Wystarczy optymalnie wykorzystać te źródła ciepła, które już posiadamy

Na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań (m.in. regulatory Auraton) umożliwiających sterowanie temperaturą w pomieszczeniach użytkowych niezależnie od zainstalowanego źródła ogrzewania. Oprócz wygody, jaką zapewnia użytkowanie urządzeń regulacyjnych, ważną zaletą są również korzyści finansowe. Minimalizm i estetyka formy, pasująca właściwie do każdego rodzaju wnętrza, prostota w montażu i eksploatacji oraz oszczędność energii i trwałość na lata to nowe spojrzenie na właściwą regulację temperatury w domu.

Strefa dnia, strefa nocy Możliwość sterowania domowym ciepłem, przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń regulacyjnych, znacznie podnosi komfort codziennego życia. W łatwy sposób, często przy pomocy jednego mechanizmu - czujnika bądź regulatora - można zaprogramować temperaturę dla każdego ogrzewanego pomieszczenia. Ponadto, można ją ustawić z wyprzedzeniem na różne pory dnia i nocy oraz na poszczególne dni tygodnia. Stosowanie we wnętrzach użytkowych mechanizmów sterujących ogrzewaniem zapewnia wygodę przy niewielkim nakładzie pracy i kosztów.

Dla domu i dla „m” Nowoczesne regulatory temperatury przeznaczone dla właścicieli domów jednorodzinnych (2020 TX Plus), wielorodzinnych i mieszkań (80 B TX) mogą kierować niemal każdym systemem grzewczym lub klimatyzacyjnym. Proste w montażu i użytkowaniu oraz najbardziej estetyczne dla wnętrza są urządzenia bezprzewodowe zasilane na baterie. Bez zbędnych kabli i przewodów efektywnie współpracują z piecami, grzejnikami oraz pompami (1111 Multi), dostosowując temperaturę pomieszczeń do indywidualnych potrzeb domowników. Montując dodatkowo specjalne przystawki okienne (80 B TX Window) można również kontrolować temperaturę otoczenia podczas wietrzenia.

Strefa oszczędności Wygoda i komfort na codzień niosą za sobą także oszczędności na długo. Gdy nikogo nie ma w domu lub domownicy śpią pomieszczenia nie są ogrzewane. Tym samym jedną z głównych zalet wszystkich regulatorów jest oszczędność energii, jaką zapewnia ich użytkowanie. Dzięki jednorazowej inwestycji w urządzenie sterujące temperaturą możemy zaoszczędzić aż do 30 % energii potrzebnej do ogrzewania. Niewysoki koszt zakupu urządzenia zwraca się więc w całości w czasie od jednego do kilku miesięcy.

Wiedza i doświadczenie Naprzeciw potrzebom związanym z utrzymaniem właściwej temperatury w otoczeniu domowym wychodzą producenci regulatorów Auraton. - Od ponad piętnastu lat zajmujemy się produkcją markowych regulatorów temperatury do systemów grzewczych w domach i mieszkaniach. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy skutecznie podpowiadać naszym klientom, jak oszczędnie i efektywnie zapewnić idealny komfort cieplny w swoich domach - mówi Paweł Kulpa, dyrektor zarządzający w firmie Lars.

LARS, ul. Człuchowska 12, 60-434 Poznań, tel. (061) 840 40 00, fax: (061) 840 40 10

Przeczytaj także:

sterowanie ogrzewania
Kocioł w zgodzie z trendami
Komfort cieplny w domuAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)