(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Gonty asfaltowe z Izolacji Jarocin

Gonty asfaltowe z Izolacji Jarocin

opublikowano: 2007-09-20


Gonty asfaltowe z Izolacji Jarocin to ekonomiczne i trwałe rozwiązanie do krycia dachów pochyłych o różnych kształtach w budownictwie indywidualnym, wielorodzinnym, a także obiektach przemysłowych. Gonty asfaltowe to popularny materiał pokryciowy produkowany na bazie surowców bitumicznych. W gontach asfaltowych jako osnowę stosuje się welon z włókien szklanych. Wierzchnia strona pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną. Spodnia strona asfaltowa zabezpieczona jest przekładką z folii polietylenowej. Przekładkę tę usuwa się przed montażem gontów. Gonty układa się na dachach pochyłych o nachyleniu od 120 do 750, na podłożu z desek lub innego materiału (np. sklejki wodoodpornej, płyty OSB III), umożliwiającego wbijanie gwoździ.

Gonty asfaltowe są jednym z najlżejszych materiałów pokryciowych – bardzo mało obciążają połać dachową. Ze względu na małą ilość pozostających odpadów szczególnie nadają się do krycia dachów o skomplikowanych kształtach. Krycie gontami nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Modułowa budowa gontów sprawia, że pokrycie jest niewrażliwe na ruchy podłoża i nie pęka. Pokrycie z gontów nie wymaga żadnych obróbek blacharskich, za wyjątkiem blachy okapowej i obróbki komina. Pokrycie takie nie wymaga też konserwacji. Gonty gwarantują wysoką szczelność i trwałość pokrycia.

Jako warstwę podkładową pod gonty stosuje się papę asfaltową podkładową. Najlepiej na osnowie z welonu szklanego P/64/1200 z Izolacji Jarocin. Jeśli dach ma niewielkie pochylenie, jest narażony na działanie silnych wiatrów (budownictwo wysokie, przemysłowe, powyżej II kondygnacji) lub znajduje się w miejscach mało nasłonecznionych.

Izolacja Jarocin, 63-200 Jarocin, ul.Poznańska 24-26, tel. (+48 62) 747 04 00, fax (+48 62) 747 04 04, http://izolacja-jarocin.pl

Przeczytaj także:

Uwaga - praca na wysokości
Ciepło i sucho
Nowość na rynku - Dachówka BałtyckaAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)