(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

System Nanotech z podkładem Nanotech Flex - świeży wygląd zewnętrzny budynku

System Nanotech z podkładem Nanotech Flex - świeży wygląd zewnętrzny budynku

opublikowano: 2008-10-10

Mijające lata i sezony znaczą twarz i ciało freskami przebytych doświadczeń, które wolelibyśmy zachować we wnętrzu, by nie musieć patrzeć na nie w lustrzanym odbiciu. Wygląd miejsca, w którym mieszkamy, w dużej mierze jest odzwierciedleniem nas samych. To, jak zabezpieczymy powłokę naszego domu przed upływem czasu, jest nie mniej ważne, niż ochrona i pielęgnacja własnego oblicza.

Oferta kosmetyków pozwala wybierać produkty najwyższej jakości i najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb. Podczas tworzenia nowych receptur kremów ujędrniających i rewitalizujących, olejków, balsamów i płynów naukowcy coraz częściej wykorzystują najnowsze odkrycia z dziedziny nanotechnologii. W tym wypadku producenci farb i lakierów również nie stanowią wyjątku!

- Nanotechnologia jest młodym i dynamicznie rozwijającym się działem nauki o materiałach – mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich - Dzięki osiągnięciom badaczy specjalizujących się w tej dziedzinie, udało się stworzyć jedyny w swoim rodzaju, ultranowoczesny Nanometryczny System Malowania (NPS – Nanometric Painting System), zastosowany w najnowszym produkcie marki Dekoral Professional. System Nanotech Fasada z podkładem Nanotech Flex jest nie tylko nowością w ofercie Dekoral Professional, ale także czymś zupełnie niespotykanym na polskim rynku. Dlaczego?

Nanotech działa aktywnie w skali nanocząsteczkowej (milionowych części milimetra!), dzięki czemu wnika w najgłębszą strukturę malowanej powierzchni. Jego działanie jest podobne do najdroższych i najnowocześniejszych preparatów do pielęgnacji skóry twarzy. Podkład Nanotech Flex marki Dekoral Professional jest „maseczką”, która na trwałe pokrywa elewację, tworząc wyjątkowo elastyczną i maksymalnie wytrzymałą powłokę. Dzięki temu zabezpieczona powierzchnia zewnętrzna posiada wysoką odporność na szkodliwe działanie najbardziej ekstremalnych warunków pogodowych. System Nanotech z podkładem Nanotech Flex chroni ściany przed wodą, długotrwałą wilgocią, mrozem i promieniami UV przez długie lata. System NPS, dzięki polepszeniu szczelności powłoki, zapobiega „starzeniu się” budynków (pękaniu powierzchni zewnętrznych, tworzeniu się rys, przebarwień, itp.), zapewniając im świeży i elegancki wygląd. Chcąc zachować jędrność skóry, należy ją ujędrniać i pozwolić jej „oddychać”. Z fasadą jest podobnie.

- Podkład Nanotech Flex marki Dekoral Professional posiada wysoką przepuszczalność pary wodnej (uwalnia wilgoć) i bardzo niską przepuszczalność CO2, czyli czynnika korodującego powłokę i wewnętrzną strukturę budowli – stwierdza Ryszard Plantos z ATM - W połączeniu z farbą Nanotech Fasada doskonale udekoruje oraz przeprowadzi renowację każdej elewacji, tworząc nie wymagającą czyszczenia powłokę pokrywającą mniejsze i większe spękania powierzchni ścian. System ten wspaniale się sprawdza również do dekoracji i ochrony konstrukcji żelbetonowych.

www.dekoralprofessional.pl

Cena brutto:
* Nanotech Fasada: od 39,86 zł/litr
* Nanotech Flex: 32,94 zł/litr

Dostępne opakowania: 10 litrów
Producent: PPG Industries

Parametry techniczne:
Nanotech Flex:
Zawartość części stałych: 71 ± 2% wagowo, 64± 2% objętościowo
Rozcieńczalnik: H2O - woda
Gęstość: 1.20 ± 0.1
Przepuszczalność pary wodnej: Sd = 0.75 m (klasa V2)
Chłonność wody: W = 0.01 kg/m2.h0.5 (klasa W3)
Rozmiar największej cząsteczki: 100 µm
Czas schnięcia: Chronić przed deszczem - 3h. Następna warstwa po 24 h. Powłoka uzyskuje swoje pełne właściwości po 3 tygodniach od nałożenia.
Limit zawartości LZO wg dyrektywy 2004/42/WE dla tego produktu (kat. A/c/FW): 75 g/l (2007)/ 40 g/l (2010) Produkt zawiera maks. 40 g/l


PPG Industries, 51-416 Wrocław, ul. Kwidzyńska 8, http://www.ppg.com, E.C.H.O. Communications, http://www.echopr.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)