(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Efektywność energetyczna made in Germany - innowacyjne produkty aluplast

Efektywność energetyczna made in Germany - innowacyjne produkty aluplast

opublikowano: 2008-10-13

„Oszczędzać energię, obniżać koszty, zapewniać przyszłość!“ - to motto przyświecające firmie aluplast, która koncentruje się przede wszystkim na rozwijaniu energooszczędnych i ekonomicznych produktów, zmniejszających zużycie energii w przyszłości.


Rosnące koszty energii stają się coraz bardziej palącym tematem, który zyskuje coraz bardziej na znaczeniu na całym świecie.

Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii powołało w związku z tym do życia inicjatywę eksportową „Efektywność energetyczna made in Germany” („Energieeffizienz made in Germany“), która ma za zadanie wspieranie niemieckich przedsiębiorstw przy promowaniu ich energooszczędnych produktów i usług na rynkach zagranicznych.

Także grupa aluplast wykorzystuje tą platformę.

Poprzez uzyskanie ‚znaku efektywności energetycznej’ udało się przedstawić firmę oraz produkty aluplast na rynku międzynarodowym, jako synonim jakości i efektywności energetycznej z Niemiec. Aluplast, nie bez powodu zalicza się do liderów innowacji w swojej branży, gdyż koncentruje się na rozwijaniu przede wszystkim energooszczędnych i ekonomicznych produktów, które zmniejszają zużycie energii w przyszłości.

Dobitnym przykładem, będącym najnowszym osiągnięciem firmy aluplast, jest nowy system energeto. Poprzez ten produkt udało się firmie aluplast stworzyć energooszczędną konstrukcję skrzydła i ramy, bez stosowanych dotychczas metalowych wzmocnień wewnątrz profili z tworzywa sztucznego – okna bez metalu stały się rzeczywistością.
Konstrukcja bazuje na systemie IDEAL 4000®, systemie okiennym o głębokości zabudowy 70 mm, który bez konieczności stosowania specjalnych wzmocnień i wkładek z pianki uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uf = 1,1 W/m²K. Wdrożenie „energeto“ możliwe jest dzięki kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast:
„bonding inside“, specjalnego skrzydła z zastosowaniem techniki klejenia oraz „powerdur inside“, nowego rodzaju ram opracowanego specjalnie dla aluplast przez BASF w postaci nowego rodzaju tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, który ekstradowany jest wewnątrz profilu ramy i zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.
Dzięki „energeto“ aluplast oferuje swoim klientom przyszłościową i innowacyjną technologię pozwalającą na tworzenie produktów wyróżniających się znakomitą izolacją termiczną, w których nie występuje zjawisko mostka termicznego - ponieważ motto aluplast brzmi: „Oszczędzać energię, obniżać koszty, zapewniać przyszłość!“


Aluplast Sp. z o.o., ul. Gołężycka 25 A, 61 - 357 Poznań, tel. (061) 654 34 00, fax. (061) 654 34 99, http://www.aluplast.com.pl

Przeczytaj także:

Innowacyjna wiedza stosowana w budownictwie
AGROBUD - konstrukcje drewniane, wiązary dachowe

Proponowane projekty:

projekt domu letniskowego

ESTELLA dom letniskowy
wymiar obiektu: 7m x 6.65m
39.69m² 1900 zł

projekt domu

KAMPALA
wymiar obiektu: 14.05m x 8.2m
92.4m² 2600 zł

projekt domu

OTTAWA
wymiar obiektu: 10.7m x 9.3m
114.96m² 2600 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)