(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Kolory off-white - świetna propozycja dla nieśmiałych

Kolory off-white - świetna propozycja dla nieśmiałych

opublikowano: 2008-10-14

Biel rzadko bywa tylko „biała” i ma wiele odcieni, które pozwalają na precyzyjne sterowanie klimatem wnętrza. Kolor biały z kroplą żółtego, niebieskiego czy zielonego to tzw. barwy off-white − już nie białe, ale jeszcze nie kolorowe. Kolory off-white to modne rozwiązanie w aranżacji wnętrz i świetna propozycja dla nieśmiałych.

Na każdy decyduje się na mocny kolor ścian czy łączenie kilku wyrazistych barw w pomieszczeniu, co jest już nie lada sztuką. Debiutanci w aranżacji wnętrz, jeśli nie chcą czystej bieli ścian, mogą stopniowo oswajać się z kolorem pozostając w białej tonacji lecz w jej innym wcieleniu. off-white może subtelnie budować klimat wnętrza. Niby wyraźnie nie widać koloru, a jednak jest on „w powietrzu”.
Efekt wymalowań kolorem off-white będzie zależał od rozmiarów pomieszczenia. Pomalowane jasnym kolorem wyda się ono przestronniejsze, bardziej uporządkowane i optycznie większe. Sztuczne światło wieczorem ociepli i zmieni kolor off-white wprowadzając do wnętrza przytulny nastrój.

Kolory off-white „wybaczają” i pozwalają na wiele. Trudno nie trafić z barwą, która w każdym przypadku będzie stanowić optymalne, jasne tło dla obrazów i innych dekoracji ściennych. Modne off-white’y to rozbielone indygo, kobalt, szarości, beże oraz odcienie fioletu i różu.
Off-white nie determinuje wnętrza, które może być urządzone w dowolnym stylu. Biel złamana kroplą zieleni, beżu, różu – sprawiając na próbniku w sklepie mało efektowne wrażenie – na ścianach potrafi zaskoczyć, wydobywając urodę mebli, stolarki, czy odcień posadzki. Szczególnie korzystnie komponuje się z ciemną podłogą lub meblami.

Kolory off-white mają jeszcze jedną zaletę − pozwalają na zmianę klimatu wnętrza jedynie dzięki wymianie dodatków. Dlatego te delikatne tonacje bieli są dobrym sposobem na modne urządzanie wnętrz dla każdego, nie tylko dla osób romantycznych i delikatnych.

Dobrej jakości zmywalna farba zapewni trwałość kolorom off-white.
DESIGNER VÄGGFÄRG HELMATT [5], marki Beckers, to wodorozcieńczalna, matowa farba lateksowa, która charakteryzuje się dobrym kryciem oraz wysoką trwałością koloru, co oznacza, że pomalowane powierzchnie nie żółkną i nie odbarwiają się z biegiem czasu. Farba szybko schnie i tworzy powłoki wytrzymałe i odporne na szorowanie.

Designer Väggfärg Helmatt [5]
Stopień połysku mat [5]
Wydajność do 16 m² / l
Opakowania 1 l, 3 l, 10 l (biały i bazy)
2,5 l (gotowe kolory)
Cena brutto 25,94 zł / 1 l. (baza A)
51,67 zł / 2,5 l (gotowe kolory)
Kolor Biały + 34 gotowe kolory oraz paleta barw Beckers

DESIGNER VÄGGFÄRG HELMATT [3], marki Beckers, jest wodorozcieńczalną, matową farbą dyspersyjną wysokiej jakości. Tworzy piękne, matowe wykończenie. Farba nie żółknie z upływem czasu. Wydziela nieznaczny zapach podczas aplikacji i schnięcia. Farbę łatwo się nakłada. Wyróżnia się dobrym kryciem i trwałością koloru.

Designer Väggfärg Helmatt [3]
Stopień połysku mat
Wydajność do 16 m² / l
Opakowania 1 l, 3 l, 10 l
Cena brutto 24,88 zł / 1 l. (baza A)
Kolor Biały + paleta barw Beckers

DESIGNER VÄGGFÄRG MATT [7] jest wodorozcieńczalną, półmatową farbą lateksową wysokiej jakości. Tworzy piękne, półmatowe, zmywalne wykończenie. Farba nie żółknie z upływem czasu. Wydziela nieznaczny zapach podczas aplikacji i schnięcia. Farbę łatwo się nakłada. Wyróżnia się dobrym kryciem i trwałością koloru.

Designer Väggfärg Helmatt [7]
Stopień połysku półmat
Wydajność do 16 m² / l
Opakowania 1 l, 3 l, 10 l
Cena brutto 28,54 zł / 1 l. (baza A)
Kolor Biały + paleta barw Beckers

Oferta kolorystyczna mieszalników farb systemu Beckers umożliwia otrzymania ponad 2000 odcieni DESIGNER VÄGGFÄRG HELMATT [3]; [5]; [7], w tym kolory off-white.

Colour Magazine powstał z miłości do koloru. Został stworzony dla wszystkich zainteresowanych nowymi trendami i ciekawymi pomysłami na dekorację ścian. Dzięki informacjom poradnikowym, Colour Magazine jest cennym źródłem wiedzy i inspiracji dla amatorów malowania wnętrz. Prezentowane w nim aranżacje można z powodzeniem przenieść do własnego domu. Każdy może otrzymać ten bezpłatny magazyn, wystarczy zarejestrować się w serwisie internetowym marki Beckers: http://baza.beckers.pl/


Beckers - Tikkurila Polska, ul. Ignacego Mościckiego 23, 39-200 Dębica, tel. 0801 88 99 85, tel (022) 310 95 55, http://www.beckers.pl, A Public Relations Agency Publink, http://www.publink.com.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)