(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Rolety zdalnie sterowane

Rolety zdalnie sterowane

opublikowano: 2007-09-25


Chronią wnętrze przed intensywnym słońcem w lecie i zapobiegają zbyt dużej utracie ciepła w zimie. Rolety okienne sterowane pilotem, stają się wygodnym dodatkiem do codziennego życia i zabezpieczają dom podczas nieobecności. Żaluzje i rolety okienne w krajach, gdzie przez większość roku świeci słońce, już dawno stały się obowiązkowym produktem. W Polsce mimo, iż lato trwa zaledwie trzy miesiące, również przekonujemy się do rolet, które chronią przed promieniami słonecznymi. Rolety z powodzeniem zastępują firanki, zasłony okienne a także okiennice zewnętrzne. Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową izolację cieplną, dzięki czemu zmniejszają koszty ogrzewania domu i chronią przed czynnikami zewnętrznymi: począwszy od atmosferycznych a skończywszy na ingerencji nieproszonych gości. Dodatkowo stanowią bezpieczną ochronę akustyczną, co jest cenne zwłaszcza, przy budynkach stojących przy ruchliwej drodze.

Wygodnym dodatkiem do rolet jest możliwość ich automatyzacji. Każda roleta czy żaluzja w oknie, którą do tej pory otwieraliśmy ręcznie, może zostać zautomatyzowana przez napędy tubowe T-MODE firmy FAAC - producenta automatyki. Silniki T-MODE można zamontować w każdej rolecie: drewnianej, plastikowej, aluminiowej czy stalowej. Montaż silnika w rolecie jest prosty i nie wymaga dodatkowych przeróbek czy kucia ścian, ponieważ silnik montowany jest w rurze nawojowej. Dzięki automatyce, nawet ciężkie rolety mogą być podnoszone i opuszczane kilka razy dziennie bez zbędnego wysiłku i w kilka sekund. Silniki T-MODE mogą być stosowane przy roletach nawet do 90 kg.

Brak taśm, sznurków i widocznego zewnętrznego mechanizmu pozwala zachować estetykę pomieszczenia. Automatyka upraszcza obsługę rolety, bo zamiast mozolnego kręcenia korbą, często zamontowaną w niewygodnym miejscu, jedno wciśnięcie guzika w pilocie pozwala wprawić roletę w ruch. Można sterować jedną roletą lub wszystkimi na raz, przy pomocy pilota pracującego na drodze radiowej. Firma FAAC poleca piloty dwu i czterokanałowe, które dla wygody można umieścić na ścianie w widocznym miejscu. W przypadku braku zasilania, roleta zostaje zablokowana w położeniu, w którym znajdowała się w chwili braku prądu. Silniki T-MODE posiadają także mechanizm samohamujący, dzięki czemu mogą być bezpiecznie obsługiwane przez najmłodszych użytkowników.

Silniki do rolet pracują wyłącznie na polecenie pilota znajdującego się w dłoni właściciela, bądź na polecenie programatora czasowego, w którym możemy wpisać czas zamknięcia i otwarcia rolety. Oznacza to, że bez względu na to, czy użytkownik jest w domu, czy nie - roleta zostanie automatycznie, o stałej porze podniesiona lub opuszczona. Aby zmienić, wcześniej ustalone godziny, wystarczy wyłączyć automatykę. Dzięki programatorowi możemy mieć pewność, że poranne słońce nie zbudzi nas w niedzielny ranek a wieczorem roleta zasłoni okno, chroniąc dom przed ciekawskimi spojrzeniami i niepowołanymi gośćmi. Zaletą programatora czasowego jest także stworzenie wrażenia obecności domowników – co jest ważne zwłaszcza podczas wyjazdów na urlop.

FAAC Polska Sp. z o.o., ul. Modlińska 6, 03-216 Warszawa, tel. (022) 814 14 22, fax: (022) 814 20 24, http://www.faac.pl, Bandera - The Need Factory, http://www.bandera.pl


Przeczytaj także:

Bezspoinowe Systemy Ociepleń marki Tikkurila
Elegancki jak płot
Co na elewację?Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)