(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Zaawansowane rozwiązanie firmy Reynaers

Zaawansowane rozwiązanie firmy Reynaers

opublikowano: 2008-10-14

Nowe zintegrowane rozwiązania fotowoltaiczne Reynaers Aluminium. Firma Reynaers Aluminium wprowadza na rynek system ściany osłonowej, który umożliwia akumulację emitowanej na budynek energii słonecznej.


Zaproponowanie zaawansowanego rozwiązania − ściany kurtynowej CW 60 Solar i osłon przeciwsłonecznych Brise Soleil Solar − potwierdza przekonanie Reynaers – czołowego europejskiego dostawcy innowacyjnych rozwiązań z aluminium – w opłacalność i skuteczność technologii wykorzystujących „zieloną” energię.

Martine Reynaers, Dyrektor Zarządzający Reynaers Aluminium, wyjaśnia powody wprowadzania do produktów firmy rozwiązań proekologicznych: „Koncentrując się w coraz większym stopniu na dostarczaniu przemysłowi budowlanemu kompletnych i wydajnych pod względem energetycznym rozwiązań z aluminium, chcemy w sposób widoczny zademonstrować nasze poparcie dla zasad międzynarodowego porozumienia z Kioto. Protokół z Kioto jest prawnie wiążącym porozumieniem, w ramach którego kraje uprzemysłowione są zobligowane do redukcji ogólnej emisji gazów powodujących efekt cieplarniany. Poszukując alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, popieramy najnowsze trendy ochrony środowiska w przemyśle oraz wzmacniamy naszą pozycję lidera idei na tym dynamicznie rozwijającym się polu.”

Nowość Reynaers Aluminium to wszechstronne rozwiązanie składające się z osłony przeciwsłonecznej Brise Soleil oraz ze zintegrowanej z budynkiem fotowoltaicznej ściany kurtynowej BIPV (Building-Integrated Photovoltaics) CW 60 Solar, która nie tylko akumuluje energię produkując prąd, ale spełnia również szereg funkcji związanych z ochroną i estetyką konstrukcji budynku.

Ściana kurtynowa CW 60 Solar

Kilka innowacyjnych cech systemu ściany pozwala na integrację paneli fotowoltaicznych (panele PV) z uwzględnieniem walorów estetycznych i technologii high-tech wykorzystujących ’’zieloną’’ energię i dbałość o proekologiczny wizerunek firmy. W skład nowego rozwiązania CW 60 Solar wchodzą specjalne profile słupów i poprzeczek.

Poprzeczki CW 60 Solar są asymetryczne w celu zapewnienia niezbędnej przestrzeni dla złącza paneli fotowoltaicznych oraz dla umieszczania elektrycznego okablowania, co umożliwia łatwy montaż paneli. Jednocześnie, profil słupa fasadowego został wyposażony w ukryty pod eleganckim klipsowanym profilem wykończeniowym kanał na kable, który biegnie od podłogi do sufitu wewnątrz budynku. Pozwala to na prostą instalację, przeprowadzenie okablowania oraz łatwy dostęp w przypadku ewentualnej naprawy w przyszłości.
Ponadto, nowe listwy dociskowe CW 60 Solar mają minimalną wysokość, dzięki czemu maksymalizują pochłanianie światła słonecznego przy zminimalizowaniu zacienienia na komórkach fotowoltaicznych. System wyposażony jest w nowe akcesoria, które umożliwiają wodoszczelne przeprowadzenie kabli od mokrej strefy zewnętrznej do wnętrza budynku bez ograniczania efektywnego odwodnienia.
Nowy system CW 60 Solar nie tylko oferuje akumulację energii odnawialnej, ale jest również w pełni kompatybilny z dotychczasowymi systemami ścian osłonowych CW 50 i CW 60 dla fasad mieszanych, w których szklenie zabezpieczone jest listwami dociskowymi mocowanymi do konstrukcji nośnej. Pozwala to wykonawcom i architektom na zastosowanie różnych kombinacji w celu uzyskania najlepszego twórczego i funkcjonalnego efektu oraz na zintegrowanie korzyści standardowej dylatacji, odwodnienia i izolacji CW 60 w zastosowaniach CW 60 Solar.

Brise Soleil Solar

Brise Soleil to ogólny termin oznaczający system osłon przeciwsłonecznych zamocowanych do elewacji zewnętrznej, chroniący przed ciepłem i promieniami słonecznymi. Rozwiązanie Brise Soleil Solar (BS Solar) zapewnia zintegrowane rozwiązanie prowadzenia kabli modułu fotowoltaicznego przez kanały w profilach Brise Soleil z wodoszczelnym wejściem kabli do budynku. BS Solar jest oparty na istniejącym BS 100 ze szklanymi panelami. Pozwala to na zastosowanie półprzezroczystych modułów fotowoltaicznych, które, dzięki temu, że mogą się obracać, pozwalają uzyskać najbardziej optymalny kąt dla pochłaniania promieni słonecznych.

Wprowadzenie na rynek CW 60 Solar (czerwiec br.) i BS Solar (IV kwartał br.) idzie w ślad za innymi niedawnymi innowacjami Reynaers, takimi jak profile aluminiowe o wysokiej izolacyjności termicznej oraz zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, które zwiększają wydajność energetyczną budynków i rozwiązań z podwójną fasadą. Kombinacje dostępnych produktów pozwalają na optymalne wykorzystanie energii bez konieczności podnoszenia ceny oraz bez utraty wartości estetycznych.

Budynki reprezentujące ekologiczne i zrównoważone budownictwo były do niedawna przedstawiane jako osiągnięcia pokazowe, w których zgodność z zasadami trwałego rozwoju nadawała im unikalny wygląd. Ten etap zrównoważonego budownictwa należy obecnie do przeszłości. Reynaers Aluminium wdraża zrównoważone rozwiązania w większości swoich inwestycji, zapewniając także oszczędności w postaci produkcji energii. W efekcie, to klient zaczyna czerpać zyski.

Założona w 1965 roku, Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju, tworzeniu i promowaniu konstrukcji z aluminium dla budownictwa. Należą do nich: fasady, okna, drzwi, systemy drzwi przesuwnych, ogrody zimowe i osłony przeciwsłoneczne. Reynaers Aluminium posiada jedno z największych na świecie prywatnych centrów badań branżowych. W Instytucie Reynaers wykonywane są testy i próby produktów oraz systemów, organizowane są szkolenia, seminaria i pokazy maszyn. Przedsiębiorstwo posiada biura w 27 państwach, a swoje produkty eksportuje do 50 krajów na 5 kontynentach. Rozwój proekologicznych rozwiązań budowlanych to integralna część polityki odpowiedzialności społecznej Reynaers Aluminium. Na początku 2008 roku, zainstalowano, na 16 tys. m2 dachu magazynu firmy w Duffel w Belgii (centrala firmy), największą w chwili budowy instalację fotowoltaiczną w tym kraju. Produkuje ona energię zarówno na potrzeby magazynu zakładu, jak również pobliskich osiedli mieszkaniowych.


Reynaers Polska, 05-500 Piaseczno, ul. Okulickiego 12, tel. 022 715 77 77, fax: 022 715 77 78, http://www.reynaers.com A Public Relations Agency Publink, http://www.publink.com.pl

Przeczytaj także:

Energooszczedne rozwiązania stosowane w domach
Energooszczędne domy

Proponowane projekty:

projekt domu

MAREA
wymiar obiektu: 13.9m x 8.1m
126.39m² 2800 zł

projekt domu

MARBELLA
wymiar obiektu: 12.04m x 10.24m
77.16m² 2300 zł

projekt domu

MILANO
wymiar obiektu: 14.81m x 11.73m
154.34m² 2800 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)