(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Elastyczne i wytrzymałe elewacje

Elastyczne i wytrzymałe elewacje

opublikowano: 2007-09-25

Jedną z najważniejszych cech materiałów budowlanych jest wytrzymałość. O ile z reguły dbamy o najwyższej jakości materiały konstrukcyjne, o tyle często zapominamy, że to trwały i wytrzymały tynk zabezpiecza ściany i zapewnia estetyczny wygląd naszych elewacji. Tynk odporny na zmienne warunki atmosferyczne Każdego dnia ściany poddawane są działaniu zmiennych warunków pogodowych – wiatru, deszczu, gradu, śniegu, wahaniom temperatur, promieniowaniu UV. Wpływ tych czynników obniża jakość i estetykę elewacji, dlatego pomyślmy o takim tynku, który nie tylko zapewni ładny wygląd budynku, ale przede wszystkim będzie chronił mury (np. Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały). Elewacja domu ocieplona systemem Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały jest odporna na zmywanie i nie nasiąka wodą w trakcie opadów. Dzięki temu dom staje się odporny na kwaśne deszcze oraz na osiadający na tynku pył, który często zawiera związki chemiczne przyspieszające proces niszczenia podłoża. W efekcie, zastosowanie elastycznego i wytrzymałego systemu dociepleń (np. Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały), nie tylko pomaga utrzymać czystość ścian, ale również gwarantuje ochronę przed niszczeniem.

Uszkodzenia mechaniczne już nie groźne
Znaczna część pęknięć czy wgnieceń na elewacji spowodowana jest uszkodzeniami mechanicznymi. Tynki pękają pod wpływem odbijania piłki lub uderzenia ciężkim przedmiotem. Niektóre elewacje nie wytrzymują nawet oparcia się o ścianę domu. Aby uszkodzenia mechaniczne nie spędzały nam snu z powiek, ocieplmy dom systemem Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały. Jest on odporny na uderzenia zewnętrzne, dzięki czemu np. w razie intensywnych opadów gradu unikniemy zniszczeń elewacji.

Elastyczny tynk nie pęka
Często na ścianach domów widać pęknięcia elewacji spowodowane naprężeniami i ruchami ścian budynku . Jest to zjawisko związane z osiadaniem murów, szczególnie nasilone w przypadku nowo wybudowanych domów. Aby nie dopuścić do pękania tynku, wybierzmy system ociepleń Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały, który kompensuje pojawiające się naprężenia i dopasowuje się do odkształceń podłoża, przez co zapobiega powstawaniu mikropęknięć.

Trwale i kolorowo
W skład systemu Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały wchodzi tynk barwiony w masie, co sprawia, że kolory nie płowieją i długo zachowują intensywny odcień. Ponadto barwienie tynku w masie umożliwiło producentowi stworzenie bardzo szerokiej palety barw, spośród których nawet najbardziej wymagający inwestor ma szansę wybrać kolor dla siebie.

Profesjonaliści polecają
Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały jest rozwiązaniem proponowanym inwestorom przez ekipy tynkarskie. Tynk, będący elementem systemu ociepleń Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały, jest dostępny również w wersji do nakładania maszynowo, co umożliwia ekipom dociepleniowym szybsze nakładanie materiału. Jest to istotne szczególnie przy dużych powierzchniach. Wykonawcy wybierają ten system nie tylko ze względu na łatwość i szybkość zastosowania. Czynnikiem decydującym o wyborze jest zwiększona trwałość, która sprawia, że inwestorzy nie zgłaszają reklamacji dotyczących pęknięć, szczelin czy zmian w kolorze tynku. Ponadto elewacja wykonana z produktów składających się na elastyczny system ociepleń zapobiega rozwojowi grzybów, glonów i mchów.

Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały - systemowe rozwiązanie na lata
Aby nie zginąć w gąszczu produktów do ociepleń, warto zwrócić uwagę na całościowe systemy, które pozwalają oszczędzić czas i uzyskać gwarancję trwałego ocieplenia domu.
W skład systemu ociepleń Tytan EOS Elastyczny / wytrzymały wchodzą:
1/ zaprawa klejowa E do przyklejania styropianu – o zwiększonej wytrzymałości, wzmocniona włóknami, mrozoodporna
2/ zaprawa klejowo-szpachlowa E do przyklejania styropianu i zatapiania siatki, o zwiększonej elastyczności, mrozoodporna, o bardzo dobrej przyczepności
3/ grunt do sytemu E – podkład wykonany na bazie dyspersji akrylowych, reguluje chłonność podłoży, podnosi przyczepność, zmniejsza zużycie farb i masy tynkarskiej, gotowy do użycia
4/ tynk cienkowarstwowy E – na bazie żywicy akrylowej, wypełniaczy mineralnych i kruszywa dolomitowego, odporny na uderzenia, wodno i mrozoodporny, odporny na zmywanie Rodzaje tynków:
baranek: 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm, 3,0 mm
kornik: 1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm, 3,0 mm
5/ farba elewacyjna – na bazie dyspersji akrylowej , silnie kryjąca, o wysokiej trwałości barw.

Producent: Selena SA, ul. Grabiszyńska 241 B, Wrocław, www.selena.pl, infolinia 0 800 350 500

Selena S.A., Grabiszyńska 241B, 53-234 Wrocław, tel. (071) 78 38-301, fax: (071) 78 38 300, Infolinia: 0 801 350 500, http://www.selena.pl


Przeczytaj także:

Klasyka i awangarda w Twojej łazience.
Wzorowa elewacja
Szpachla dekarska DEKABIT do izolacji i naprawy dachów.Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)