(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Płyta budowlana, która powstrzymała parę

Płyta budowlana, która powstrzymała parę

opublikowano: 2008-10-14

Wedi Polska - producent specjalistycznych materiałów budowlanych – przedstawił kolejne ułatwienie przy wykańczaniu pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Jest nim płyta budowlana z fabrycznie wbudowaną blokadą parową - wedi BA Vapor. BA Vapor została zaprojektowana z myślą o pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności oraz takich, w których występują duże wahania temperatur. Twarda pianka polistyrenowa uzbrojona została warstwą zaprawy z jednostronną, piaskowaną blokadą pary z żywicy epoksydowej o grubości 1,5 mm. Dzięki temu, że bariera przeciw parze wbudowana jest fabrycznie w płytę budowlaną, uzyskujemy możliwość łatwiejszego i szybszego pokrycia ścian i sufitów, przy zachowaniu wysokiej jakości zabezpieczenia. BA Vapor stanowi dobre podłoże zarówno pod płytki ceramiczne, jak i pod tynk.

W pomieszczeniach o stale podwyższonej wilgotności - takich jak kryte pływalnie, łaźnie parowe czy natryski szeregowe - ochrona ścian przed wilgocią i zmianami temperatury jest szczególnie ważna. BA Vapor łączy w sobie izolację cieplną oraz barierę przeciw parze. Dzięki taśmie uszczelniającej, przyklejonej na odpowiedniej chemii budowlanej, możliwe jest również zabezpieczenie przed parą i wilgocią styku dwóch płyt.

Płyta z blokadą parową w 2007 roku wprowadzona została na rynek niemiecki, gdzie już zdążyła się sprawdzić. W tym roku płyta pojawiła się jako nowa pozycja w cenniku polskim. Ba Vapor dostępna jest w wymiarze 2,5m x 0,6m. Do wyboru są płyty o trzech grubościach: 12.5 mm, 20 mm i 50 mm.


Wedi Polska Sp. z o.o., 32-020 Wieliczka, ul. Narutowicza 1, tel./fax 012 278 38 25, http://www.wedi.pl, PR Solutions http://www.prsolutions.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)