(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Płyty sufitowe Bioguard - idealne rozwiązanie dla czystych pomieszczeń

Płyty sufitowe Bioguard - idealne rozwiązanie dla czystych pomieszczeń

opublikowano: 2008-10-14

Przemysły spożywczy, farmaceutyczny, technologiczny, badawczy, obiekty opieki zdrowotnej wymagają tzw. pomieszczeń czystych. Pozytywnym przykładem materiałów wykończeniowych pomagających w jej utrzymaniu są sufity podwieszane Armstrong. Pomieszczenia czyste to wszelkie wnętrza, w których zachowane są ścisłe reżimy temperatury, wilgotności, ciśnienia oraz obecności cząstek w powietrzu. Tworzone są na potrzeby przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, wysokich technologii, instytutów badawczych czy szpitali. Oprócz obowiązkowych ubiorów i kombinezonów ochronnych pracowników, powietrze w takich pomieszczeniach musi być często filtrowane i wymieniane.

Produkty przemysłu farmaceutycznego, takie jak leki, szczepionki, krew czy sprzęt medyczny, nie mogą być źródłem zakażeń. Z kolei w pomieszczeniach produkcyjnych, na przykład w przemyśle komputerowym, kluczowe znaczenie ma uniknięcie skażenia.

W zależności od przeznaczenia, przestrzenie „czyste” dzielą się na te, do których zabronione jest wnikanie kurzu i bakterii z zewnątrz, a także na takie, skąd czynniki skażające typu wirusy, bakterie, zarodniki, nie mogą się wydostać. Materiały budowlane wykorzystywane w tego rodzaju wnętrzach muszą zatem wpływać pozytywnie na zachowanie czystości, a także aktywnie przyczyniać się do tworzenia lepszego środowiska danego wnętrza.

Odpowiedź na potrzeby

Na przeciw potrzebom rynku wychodzą dziś producenci sufitów podwieszanych, którzy oferują rozwiązania kierowane do pomieszczeń czystych. Przykładem takich rozwiązań są między innymi konstrukcja nośna oraz płyty sufitowe. System łączenia tych elementów, wykonana fabrycznie uszczelka, nie tylko poprawia szczelność przestrzeni, ale wpływa również na mniejszy nakład pracy przy montażu.

CLEAN ROOM to konstrukcja nośna z aluminiowych profili odpornych na korozję, która może być czyszczona przy pomocy rozcieńczonych środków dezynfekujących. Ogranicza ona gromadzenie się kurzu i rozwój mikroorganizmów. Płyty z rodziny Bioguard natomiast pokryte są specjalną farbą bakteriobójczą, która powstrzymuje namnażanie bakterii, pleśni i drożdży. Powyższy pakiet kompletnych rozwiązań sufitów podwieszanych przeznaczony jest do wykorzystania w miejscach o podwyższonym reżimie czystości.

Grunt to zdrowie

Ze względu na to, że powierzchnie sufitów w placówkach opieki zdrowotnej powinny mieć właściwości antybakteryjne, a także pozwalać na systematyczne mycie z użyciem środków dezynfekujących, rozwiązanie, jakim są specjalnie do tego przygotowane sufity podwieszane, wydaje się być tu idealne. Płyty sufitowe Bioguard i konstrukcja CLEAN ROOM świetnie nadają się bowiem do wszelkich pomieszczeń czystych, w których zachowanie szczególnych środków ostrożności jest priorytetem.


Armstrong Building Products, ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa, tel. (022) 337 86 10, http://www.armstrong.pl, Versomedia http://www.versomedia.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)