(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Komfort w parze z ekologią

Komfort w parze z ekologią

opublikowano: 2008-10-15

Zgodnie ze światowymi trendami w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii dla zasilania różnych urządzeń, Nice wprowadza właśnie na polski rynek nowe, pro-ekologiczne produkty, wykorzystujące energię słoneczną. Technologiczne i cywilizacyjne zmiany ostatnich lat wpłynęły na nasze życie. Coraz częściej dążymy do podniesienia jego komfortu, nauczyliśmy się cenić czas, dbamy o bezpieczeństwo własne i najbliższych. Dlatego systemy „inteligentnego domu” - zintegrowane układy automatyki umożliwiające centralne sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu - cieszą się coraz większą popularnością. Nasze domy i mieszkania wypełniły dziesiątki urządzeń i instalacji, bez których nie możemy - a może już nie chcemy - się obejść. Jednocześnie rośnie świadomość konieczności ochrony środowiska i oszczędności energii. Doskonałym rozwiązaniem, by nie rezygnować z komfortowego, wygodnego i bezpiecznego życia na rzecz ekologii są nowe, proekologiczne produkty Nice.

Nice SOLEMYO to zestaw do autonomicznego, niezależnego od sieci elektrycznej zasilania całej gamy automatów do bram posesyjnych, garażowych i szlabanów. działa w oparciu o panel fotoelektryczny (ogniwo słoneczne), który przekształcając energię słońca na energię elektryczną i magazynując ją w odpowiednio pojemnym akumulatorze, umożliwia zasilanie niskonapięciowych silników automatyki domowej w sposób niezależny od stałej sieci, lub w przypadkach częstych przerw w dostawach energii elektrycznej. Może on być instalowany w dowolnych miejscach, również bardzo odległych, lub trudno dostępnych dla sieci elektrycznej, i to bez konieczności wykonywania wykopów, czy skomplikowanych podłączeń. Zapewnia wystarczający zapas energii, by w połączeniu z niskim poborem mocy automatów Nice zagwarantować normalną eksploatację urządzeń nawet w pochmurne dni.

Kolejnym przykładem uczestnictwa Nice w proekologicznym rozwoju technologicznym jest bezprzewodowy czujnik klimatyczny NEMO, współpracujący z automatyką „okienną” produkcji Nice. Zasilany własnym ogniwem słonecznym i komunikujący się z siłownikami bezprzewodowo - za pomocą fal radiowych, NEMO posiada nieograniczoną autonomię, jeśli chodzi o miejsce montażu i kwestie zasilania. Zapewnia nieprzerwany nadzór i bezpieczne zarządzanie automatyką, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Potencjał energetyczny Słońca jest naprawdę olbrzymi: całoroczne światowe zapotrzebowanie na energię mogłoby zostać pokryte przez promieniowanie słoneczne, docierające do powierzchni Ziemi w ciągu zaledwie jednej godziny! Czerpmy więc z niego, ile się da, bez szkody dla naszej Ziemi.


Nice Polska Sp. z o.o., ul. Parzniewska 2a, 05-800 Pruszków, tel. (022) 759 40 00, fax: (022) 759 40 22, http://www.nice.pl

Przeczytaj także:

Pakiety Energooszczędne W Naszych Projektach ! Zobacz Sam!
Ocieplają dom i wygrywają z Tytan EOS
Zaawansowane rozwiązanie firmy ReynaersAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)