(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Skuteczna ochrona przed włamywaczem

Skuteczna ochrona przed włamywaczem

opublikowano: 2008-11-04

Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce ponad 70 domów, mieszkań lub domków letniskowych pada ofiarą kradzieży z włamaniem. Warto wiedzieć, że włamanie to jedno z tych przestępstw, przed którymi można się skutecznie uchronić. Aktywność włamywaczy wzrasta, gdy wyjeżdżamy na urlop, pozostawiając nasze domy bez opieki. Latem, nawet uchylone okno może przyczynić się do wizyty nieproszonych gości. Zwłaszcza, że ponad 70% włamywaczy to osoby przypadkowe, które porywają się na cudze mienie w myśl przysłowia, że „okazja czyni złodzieja”. Tymczasem dzięki zastosowaniu odpowiednich okuć w oknach, kwestia naszego bezpieczeństwa nabiera nowego znaczenia.

By spać spokojnie

Wszystkie okna OKNOPLAST-Kraków, standardowo wyposażane są w nowatorski zaczep antywyważeniowy Safety Plus. Zaczep ten współpracuje z czopem zwanym I.S (od niemieckiego Intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie) i działa na zasadzie rygla. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów i specjalnych form odlewniczych charakteryzuje się on bardzo wysoką stabilnością. Dodatkowo zawsze przykręcany jest do stalowego wzmocnienia profilu, co w przeciwieństwie do wielu przykręcanych do plastiku zwykłych zaczepów, zdecydowanie utrudnia złodziejowi przedostanie się przez okno.

Bezpieczny urlop

Jeden zaczep antywyważeniowy to standard w oknach z Krakowa. Gdy jednak nasze domy pozostają bez opieki przez dłuższy czas, warto zastanowić się nad dodatkowymi zabezpieczeniami. Każdy kolejny element zabezpieczający utrudnia złodziejowi wtargnięcie do naszego mieszkania lub przynajmniej wydłuża czas potrzebny mu do wyważenia okna. Dodatkowy zaczep antywłamaniowy i klamka z kluczykiem w oknie Protect Plus stawią silny opór próbom wyważenia go przy użyciu siły lub prostych narzędzi typu wkrętak.Okno Protect Ultra Plus posiada jeszcze więcej zaczepów antywyważeniowych, rozmieszczonych na całym obwodzie okna, dzięki którym jest w stanie sprostać „profesjonalnemu” włamywaczowi.

Okno bez zawiasów

Bezpieczeństwo to jednak nie jedyny element, który wyróżnia okucia OKNOPLAST-Kraków. Wychodząc naprzeciw estetycznym oczekiwaniom klientów, powstały niewidoczne okucia Invisso. Niezaprzeczalnym ich atutem jest to, że w całości ukryte są w obrębie skrzydła. Dzięki temu idealnie komponują się z oknem, nie zaburzając jego linii. Przy użyciu takich, całkowicie niewidocznych zawiasów, osiągamy harmonijny wystrój wnętrza, a jedynym widocznym elementem na oknie staje się klamka.


OKNOPLAST-Kraków sp. z o.o., Ochmanów 117, 32-003 Podłęże, tel. (012) 279 71 71, fax: (012) 279 71 72, infolinia 0 801 14 00 00, http://www.oknoplast.com.pl, Pegasus Public Relations, http://www.pegasus.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)