(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Dom na pierwsze urodziny

Dom na pierwsze urodziny

opublikowano: 2007-10-04

Jest szansa, że spełni się największe marzenie rodziców pięcioraczków ze Środy Wielkopolskiej, aby pierwsze urodziny maluchów odbyły się we własnym, nowym domu. Sebastian, Bartek, Adam, Natalia i Ola urodziły się kolejno 2 listopada 2006 roku w Poznaniu. Rodzicami pięcioraczków są państwo Edyta i Marcin Ziemlińscy, mieszkańcy wsi Pławce, koło Środy Wielkopolskiej. Są szczęśliwymi rodzicami nie 5, ale 6 dzieci, gdyż jest jeszcze pierworodny - 6-letni Krzyś. Cztery metry na głowę
Po powrocie pięcioraczków ze szpitala, cała dziewięcioosobowa rodzina - dziewięcio bo mieszkają razem z babcią – stłoczyła się w malutkim, zaledwie 38-metrowym, dwupokojowym domku. Ciasnota dotychczasowego lokum sprawia, że nie ma w nim miejsca na wstawienie pięciu dodatkowych łóżeczek, a przecież dzieci rosną i potrzebują coraz więcej miejsca. Zaczynają stawiać pierwsze kroki, potrzebna jest przestrzeń do życia i codziennych zabaw. Także najstarszy z rodzeństwa - Krzyś potrzebuje własnego kąta, gdyż od września jest już uczniem szkoły podstawowej. Nic więc dziwnego, że po zaspokojeniu pierwszych potrzeb (zakup łóżeczek, pieluszek, wózków itd.) problemem numer jeden rodziny stały się warunki lokalowe.

Od pomysłu do realizacji
Pierwszy na pomysł wybudowania nowego domu dla rodziny Ziemlińskich wpadł Artur Zys, właściciel Zakładu Usług Komunalnych, w którym pracuje ojciec pięcioraczków.

- Gdy dowiedziałem się, że mojemu pracownikowi urodziły się pięcioraczki, przeżyłem szok - wspomina Artur Zys. - Natychmiast postanowiłem mu pomóc i wkrótce było oczywiste, że najważniejszą sprawą dla rodziny będzie odpowiednie mieszkanie. Po konsultacjach ze znajomymi postanowiliśmy wspólnie pomóc im wybudować nowy dom.

Z pomocą lokalnych władz oraz sponsorów rozpoczęto budowę parterowego, wygodnego domu. Powierzchnia mieszkalna nowego lokum to 147 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim miejsce na dużą kuchnię i jadalnię ze stołem, przy którym usiądzie dziewięcioosobowa rodzina. Oprócz rodziców z szóstką dzieci zamieszka tu bowiem babcia, dla której projektant przewidział osobny pokój. Plan domu można zobaczyć na stronie www.ziembinski.com.pl. W domu będą także dwie łazienki, sypialnia rodziców, salon i pokój Krzysia. Sebastian, Bartek i Adaś zamieszkają w większym pokoju przeznaczonym dla dzieci, mniejsze lokum zajmą dziewczynki: Ola i Natalia. Zaraz przy wejściu znajduje się pralnia, za nią kotłownia. Te wszystkie pomieszczenia tętniłyby już życiem, gdyby nie część sponsorów, którzy wycofali się ze złożonych wcześniej deklaracji.

Rodzinny Röben
Na szczęście nie wszystkie firmy opuściły rodzinę w potrzebie. Jedną z nich jest producent ceramiki budowlanej, firma Röben, która z pomocą lokalnego dystrybutora ufundowała rodzinie Ziemlińskich dachówkę ceramiczną na pokrycie całego dachu.

- Röben to firma rodzinna, a przez to większy nacisk kładziemy na aktywne uczestnictwo w życiu lokalnych społeczności. - Chcemy ich wspierać i towarzyszyć zarówno w trudnych momentach, jak np. klęski żywiołowe, jak i w chwilach szczęścia, których przykładem mogą być narodziny pięcioraczków. Dlatego, gdy tylko dotarła do nas wiadomość o narodzinach pięcioraczków, zdecydowaliśmy się udzielić im pomocy. Najlepiej mogliśmy ją okazać poprzez wsparcie budowy nowego domu, a ponieważ naszym sztandarowym produktem są dachówki, to przekazaliśmy właśnie je.

Inicjatywa pomocy szczęśliwym rodzicom przyszła zupełnie naturalnie - tłumaczy Lidia Misiuna, kierownik marketingu z firmy Röben - To nasz regionalny dystrybutor, firma Wesołek, wyszła z inicjatywą pomocy, na którą chętnie się zgodziliśmy. Majątek naszej firmy spoczywa w rekach rodziny Röben, a to zobowiązuje – dodaje z uśmiechem.

Marzenia się spełniają
Dzięki takiej postawie oraz życzliwości innych jest szansa na spełnienie największego marzenia rodziców pięcioraczków o przeprowadzce do nowego domu przed 2 listopada, tak aby pierwsze urodziny dzieci spędziły we własnych łóżeczkach.

- O ile dopisze pogoda i ludzie to niedługo powinniśmy zakończyć ocieplenie budynku - ocenia Artur Zys. - Pełną parą toczą się też prace wykończeniowe wewnątrz, są już wszystkie tynki, kończymy szpachlowanie i zaczynamy kłaść kafle. Jeśli nie zajdzie nic nieprzewidzianego to w ostatnich dniach października będzie można szykować się do przeprowadzki.

* W naturze pięcioraczki rodzą się raz na 52 miliony ciąż. Poza pięcioraczkami ze Środy Wielkopolskiej, w ostatnich latach było w Polsce kilka takich porodów. W lutym 2007 roku w Poznaniu urodziły się pięcioraczki z Brzeska. W 2003 r. w klinice neonatologii w Krakowie na świat przyszło dwóch chłopców i trzy dziewczynki. Wcześniej narodziny pięciorga dzieci z jednej ciąży zdarzyły się w 2001 i 2000 r. (Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi); w 1995 roku w Opolu i w 1971 roku w Gdańsku.

Röben Ceramika Budowlana Sp. z o.o. ,ul. Rakoszycka 2, 55-300 Środa Śląska, tel. (071) 397 81 00, fax: (071) 397 81 11, http://www.roben.com.pl

Przeczytaj także:

Tysiąc lat gwarancji, czyli o dachówkach ceramicznych słów kilka
Dobra dachówka to nie wszystko
Garaż na pilotaAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)