(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Parowa kąpiel

Parowa kąpiel

opublikowano: 2008-11-10

Wymyślono wiele sposobów na odpoczynek, jednak niewiele rzeczy odpręża tak jak sauna. W Finlandii znana jest od ponad 2000 lat. Sauna stanowi sekret urody Finek, które elastyczną, zdrową i młodo wyglądającą skórę zawdzięczają właśnie częstym „parowym” kąpielom. Prawdziwa fińska sauna w równym stopniu oczyszcza duszę jak i ciało. Panujące w niej gorące powietrze hartuje organizm, pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a mięśniom daje uczucie lekkości. Z „parowych” kąpieli mogą korzystać dzieci, a także osoby o wysokim ciśnieniu krwi, ponieważ pobyt w saunie naturalnie je stabilizuje.

Sauna jest również formą pielęgnacji urody. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze. Podczas jednokrotnego pobytu w saunie jesteśmy w stanie spalić nawet do 300 kcal! Ciepło otwiera pory skóry i oczyszcza ciało z toksyn. Relaksujący seans w saunie wpłynie także dobrym korzystnie na sen.

Sercem sauny jest kabina wykonywana z drewna, od którego w dużym stopniu zależą jej właściwości. Z uwagi na wysokie stężenie wilgoci oraz zdrowotne przeznaczenie sauny, jej drewniane elementy muszą być odpowiednio konserwowane i chronione. Sprawdzony w srogim fińskim klimacie specjalistyczny wodorozcieńczalny lakier akrylowy SUPI SAUNA PROTECTION, marki Tikkurila, tworzy powłokę nieprzepuszczalną dla wody oraz zawiera środki zapobiegające powstawaniu pleśni. Lakier przeznaczony jest do użycia zarówno na wewnętrzne jak i zewnętrzne powierzchnie konstrukcji sauny.

Elementy wyposażenia kabiny, np. ławki, należy zabezpieczyć olejem. W ofercie Tikkurila jest to, także dedykowany saunom, specjalistyczny środek SUPI SAUNA BENACH PROTECTION, który mocno i trwale wnika w drewno, chroniąc je przed wilgocią i wnikaniem zabrudzeń. Elementy impregnowane SUPI SAUNA BENACH PROTECTION łatwo jest czyścić, wykorzystując do tego wilgotną szmatkę, dzięki czemu wnętrze sauny będzie zawsze higieniczne.

Fińska parowa sauna korzystnie wypływa na ogólne wzmocnienie sił obronnych organizmu. Wielu Polaków przekonało się już jej zdrowotnych właściwości korzystając z „parowych” kąpieli przy okazji wakacyjnych wyjazdów. Warto natomiast zażywać sauny na co dzień. Szczególnie, że jej budowa nie musi być kosztowna, a samodzielne wykończenie sauny to przyjemność dla amatorów stolarstwa.

SUPI SAUNA PROTECTION SUPI SAUNA BENACH PROTECTION
Wydajność ok. 8 – 12 m²/ l ok. 8 - 15 m²/ l
Kolorystyka kolory z Tikkurila bezbarwny
Lacquer Colour Card
Stopień połysku półmat
Opakowanie 1 l; 3 l; 9 l 0,225 l
Cena brutto 32,79 zł / 1 l (baza EP) 25,93 zł


Tikkurila - Tikkurila Polska, ul. Ignacego Mościckiego 23, 39-200 Dębica, tel. 0801 88 99 85, tel (022) 310 95 55, http://www.tikkurila.pl, A Public Relations Agency Publink, http://www.publink.com.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)