(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Nowoczesne systemy okienno - drzwiowe firmy Reynaers

Nowoczesne systemy okienno - drzwiowe firmy Reynaers

opublikowano: 2008-12-03

Nowoczesne, energooszczędne i zgodne ze współczesnymi trendami architektonicznymi domy jednorodzinne przestają być w Polsce rzadkością. Aktualne oferty producentów wskazują, że od strony podaży rynek jest przygotowany na taką zmianę. Rodzimi inwestorzy decydują się na projekty łączące nowoczesny design z ekologią oraz z efektywnością kosztową rozłożoną na dziesięciolecia użytkowania budynku.

W dobie rosnących cen energii coraz większą rolę zaczyna odgrywać ekonomia − teraz nie chodzi już tylko o właściwości materiałów budowlanych, ale o funkcjonowanie budynku jako całości. Reynaers Aluminium proponuje energooszczędne, poprawione termicznie rozwiązania budowlane: system okienno-drzwiowy CS 86-HI oraz system drzwi przesuwnych CP 155-LS HI, które zapewnią większą wydajność energetyczną budynku, a dla właścicieli konkretne oszczędności.

System okienno – drzwiowy CS 86-HI

Do niedawna osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła Uf (określającego stopień izolacyjności termicznej) dla przekroju przez ościeżnicę i skrzydło aluminiowe okienne na poziomie 2,0 W/m²K było jednym z najlepszych wyników w ślusarce aluminiowej. Aktualnie firma Reynaers, jako jeden z liderów w pracach nad wprowadzaniem coraz „cieplejszych” (izolowanych termicznie) okien, drzwi i fasad aluminiowo-szklanych, oferuje rozwiązanie w oknach aluminiowych pozwalające poprawić wynik Uf do poziomu 1,5 W/m²K.
Specjalnie dla tych celów został stworzony system okienno-drzwiowy CS 86-HI. System zawiera ościeżnicę o głębokości 77 mm, skrzydła – 86 mm, wielokomorowe grzebieniowe izolatory ze zbrojonego poliamidu oraz wielokomorową uszczelkę centralną i specjalne uszczelki przyszybowe.

Dla okien w systemie CS 86-HI można wybierać pomiędzy oknami stałymi, a oknami rozwieranymi czy uchylno-rozwieranymi z widocznym skrzydłem lub też ze skrzydłem niewidocznym od strony zewnętrznej okna. System ten został wzbogacony o rozwiązanie drzwi zewnętrznych w klasie HI (high insulation) poprzez specjalnie zaprojektowany ciepły próg.

System drzwi przesuwnych CP 155 LS-HI

Już w czwartym kwartale br. firma Reynaers wprowadzi na rynek system drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych CP 155 LS HI, który również będzie można zastosować w domach jednorodzinnych. Maksymalny ciężar skrzydła możliwego do zastosowania w systemie to 400 kg. Drzwi uzyskały bardzo dobry wynik Uf, dzięki szczelności pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą za pomocą uszczelek oraz rozbudowanym izolatorom grzebieniowym i specjalnym uszczelkom przyszybowym. Dużym ułatwieniem jest płaski próg, który podnosi także komfort użytkowania.

Systemy CS 86-HI i CP 155 LS-HI będą dostępne u autoryzowanych przedstawicieli firmy Reynaers na terenie całego kraju.


Reynaers Polska, 05-500 Piaseczno, ul. Okulickiego 12, tel. 022 715 77 77, fax: 022 715 77 78, http://www.reynaers.com, A Public Relations Agency Publink, http://www.publink.com.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)