(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Siatka bezpieczeństwa

Siatka bezpieczeństwa

opublikowano: 2007-10-23


Dom to nasza twierdza, miejsce, które daje nam poczucie bezpieczeństwa i radość z obecności bliskich osób. Ekspert z firmy Betafence radzi, jakie ogrodzenie wybrać, by czuć się bezpiecznie, jak w domu... Chcąc zabezpieczyć dom przed niepowołanymi gośćmi i ustrzec się przed kradzieżą, warto ustalić, jakie ogrodzenie wybrać, aby spełniało nie tylko funkcję ochronną, ale także, aby było proste w montażu, estetyczne, łatwe i tanie w utrzymaniu oraz by służyło nam długie lata. Joanna Dec-Galuk specjalista z firmy Betafence, produkującej systemy ogrodzeniowe radzi jak to zrobić. „Przede wszystkim ogrodzenie powinno mieć odpowiednią konstrukcję, tak, aby złodziej nie był w stanie, albo przynajmniej miał duże trudności z przedostaniem się przez nie. Biorąc pod uwagę różne materiały ogrodzeniowe, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być solidna siatka ogrodzeniowa: ze względów estetycznych, ekonomicznych, ochronnych a także jak się okazuje również względów zdrowotnych.
Prawo mówi, że płot powinien mieć prześwity wynoszące 25% powierzchni ażurowej, zaś w kwestii bezpieczeństwa najlepiej by zza ogrodzenia można było obserwować otoczenie, na przykład czy ktoś nie stoi przy furtce. W przypadku siatki Pantanet firmy Betafence, wszystkie wymienione elementy są zachowane. Siatka jest mocna i trwała, ponieważ jest wykonana z mocnego ocynkowanego drutu, który przeszedł proces powlekania proszkowego i zgrzewania w wysokiej temperaturze w ładną kratkę. Trudno się przez nią przedrzeć osobie niepowołanej, trudno nawet oprzeć o nią stopę, gdyż oczko siatki Pantanet Protect ma 5 x 5 cm.
Siatka Pantanet jest idealna dla osób ceniących: estetykę, komfort i dobrą cenę, gdyż 25 metrowa rolka siatki to koszt ok. 300 zł. Co więcej Pantanety łatwo można zamontować samemu na słupkach Bekaclip. Metoda grodzenia zależy od podłoża, w niektórych przypadkach, jeżeli jest stabilne, nie musimy używać betonu wystarczą kotwy Ancrofix, które młotkiem wbija się w glebę (grunt) a następnie wsuwa w nie słupki, na których rozciąga się siatkę. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wylewki z betonu.
Krok po kroku wygląda to tak: Zaznaczamy miejsca, gdzie stać będą słupki (w odległości co 2,5 do 3 m). Dla każdego słupka kopiemy dołki (głębokości ok. 1,0 m) i ustawiamy słupki (powinny być o 50 cm dłuższe od wys. siatki). Trzeba pamiętać, by listwa montażowa skierowana była na zewnątrz działki. Do słupka początkowego jak i końcowego mocujemy po jednej podporze, a do słupków narożnych mocujemy po dwie. Po tym zabieramy się za wypełnianie dołków mieszanką betonową ( półsuchą). Po ustawieniu słupków czekamy, aż beton wyschnie. Montaż ogrodzenia Pantanet rozpoczynamy od pierwszego słupka, stosując klipsy Bekaclip i kleszcze montażowe. Odwijamy siatkę od słupka początkowego, dalej w kierunku słupków narożnych i naciągamy. Mocujemy siatkę za pomocą klipsów do słupków głównych, a potem do słupków pośrednich, i gotowe – mamy nasze ogrodzenie.”
Ogrodzenie z siatki jest również estetyczne i komponuje się z otoczeniem. Pantanety odporne są na korozję, zadrapania i trudne warunki pogodowe. Nie zawierają niebezpiecznego dla zdrowia ołowiu, ponieważ zgrzewane są w wysokiej temperaturze, bez używania lutów zawierających toksyczny pierwiastek. Warto przed ogrodzeniem naszego domu wybrać najlepszy wariant by otoczyć się bezpieczeństwem... Betafence Sp. z o.o., ul.Dębowa 4, 47-246 Kotlarnia, tel./fax: (077) 482 50 00, http://www.betafence.com, Bandera - The Need Factory, http://www.bandera.pl

Przeczytaj także:

Wapienny kłopot
Łazienka na długie lata
Fototapety laminowane: ozdoby odporne na wszystko!Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)