(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Najnowsze modele drzwi marki Classen

Najnowsze modele drzwi marki Classen

opublikowano: 2008-12-08

Jakość wykonania oraz niepowtarzalny styl to cechy charakterystyczne nowych kolekcji drzwi marki Classen. Wszystko to dzięki zastosowaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz współczesnych trendów w designie. Nowa propozycja marki Classen to drzwi najwyższej jakości. Skrzydła drzwiowe Alkmena HR, Ariadna HR, Latona HR oraz Malaga HR to potwierdzenie renomy marki, po raz kolejny trafiającej ze swoją ofertą w najbardziej wysublimowane gusta. Nowoczesna konstrukcja „Classen Hybryda”, zapewniająca trzykrotnie większą sztywność skrzydeł drzwiowych, będzie gwarancją trwałości, zaś oryginalne wykończenie zapewni naszym pomieszczeniom niepowtarzalny charakter.

Mityczne piękno

Według greckiej mitologii, w Alkmenie zakochał się Zeus. Jej piękno uwiodło samego władcę Olimpu. Nic więc dziwnego, że nazwa nowego modelu skrzydeł drzwiowych Alkmena HR z kolekcji Classen nawiązuje do mitycznej piękności. Intrygująca linia drzwi z dwukierunkowym ułożeniem słoi drewna na pewno przyciągnie uwagę odwiedzających nasz dom gości. Model Alkmena HR odznacza się podłużnym i wąskim ułożeniem przeszklenia. Drzwi doskonale sprawdzą się między innymi w takich pomieszczeniach jak kuchnia, wpuszczając światło, jednocześnie nie odsłonią wnętrz, w których nie zawsze panuje idealny ład.

Właściwe rozwiązanie

Częstym problemem przy aranżacji naszych pomieszczeń jest dobór odpowiednich skrzydeł drzwiowych do sypialni. Chcielibyśmy zachować intymność tego miejsca, ale niekiedy jest ono słabo nasłonecznione i trzeba wpuścić trochę światła. Doskonałym rozwiązaniem mogą być drzwi Ariadna HR marki Classen. Łagodna barwa klonu o usłojeniu dwukierunkowym harmonijnie wpisze się w stonowaną kolorystykę wystroju wnętrza, tworząc dla nas urokliwe zacisze. Proste w formie skrzydło drzwiowe z niewielkimi, ułożonymi pionowo szybami, nie pozwoli zmącić tak potrzebnego nam spokoju. Model pełny, bez przeszkleń, skutecznie odgrodzi nas od świata. Drzwi Ariadna HR będą także niebanalnym rozwiązaniem do gabinetu, podkreślając jego styl oraz zapewniając ciszę.

Klasyczna lekkość

Mitologiczna Latona była matką Apollina, patrona sztuki i poezji, ale także boga piękna, światła i porządku. Cechy te nietrudno odnaleźć w skrzydłach drzwiowych Latona HR. Duże, wnoszące światło przeszklenia, w połączeniu ze statyczną formą nawiązują do klasycznych kanonów piękna. Dzięki swojej prostocie drzwi harmonijnie łączą się z wieloma stylami wnętrza. Świetnie sprawdzą się zarówno w chłodnych, utrzymanych w skandynawskim klimacie pomieszczeniach, jak i w bardziej nowoczesnych i awangardowych aranżacjach. Z kolei wnętrzom tradycyjnym przydadzą elegancji i harmonii. Skrzydła drzwiowe Latona HR z przeszkleniem dobrze zastosować w takich pomieszczeniach jak pokój dzienny czy salon, które, dzięki dużym szybom, zyskają lekkości i otwartości. Wariant pełny (model 2) z powodzeniem może być zaś wykorzystany w sypialni.

Gorąca Malaga

Model Malaga HR, dzięki przeszkleniu z czterema szybami, będzie doskonałym rozwiązaniem we wnętrzach, w których brakuje światła. Hole i korytarze przeważnie nie mają okien lub jest ich niewiele, będąc jednocześnie miejscem, z którego zapraszamy naszych gości do innych pomieszczeń w domu. Dlatego drzwi powinny odznaczać się niebanalnym stylem oraz większym przeszkleniem, aby wpuścić do niedoświetlonego wnętrza słoneczne promienie. Drzwi Malaga HR w kolorystyce dwukierunkowego orzecha znakomicie pasować będą do ciemnych podłóg wykonanych z egzotycznych gatunków drewna. Uzyskamy w ten sposób efekt ciepłego i intrygującego aranżu, przywołującego na myśl gorące wybrzeża Andaluzji. Wariant drzwi pełnych świetnie sprawdzi się w pokoju dorastającego dziecka, zapewniając prywatność oraz izolując resztę domu od głośno grającej muzyki.

Wykończenie

Różnorodność proponowanych w najnowszych modelach wzorów daje możliwość dowolnej aranżacji wystroju naszych wnętrz. Wszystkie modele dostępne są w wersji z przeszkleniem oraz jako drzwi pełne (oznaczenie handlowe: model 2). Zastosowane szklenie to szyby hartowane i bezpieczne, tzw. mleczne. Dostępna kolorystyka pozostawia nam dużą swobodę kompozycji - możemy wybrać kolor spośród dwukierunkowych oklein: klonu, orzecha bądź wiśni. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne oraz wykończenie skrzydeł drzwiowych. Konstrukcja „Classen Hybryda” zapewnia większą ich sztywność, a zastosowanie okleiny „Classen CPL”, odpornej na zarysowania i ścieranie, sprawi, że drzwi z powodzeniem będzie można zastosować także w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Nowe kolekcje skrzydeł drzwiowych marki Classen dostępne są w sieci sklepów Ruck Zuck oraz w najlepszych sklepach budowlanych i studiach wnętrzarskich na terenie całego kraju. Adresy przykładowych punktów handlowych można znaleźć na stronach:
www.classen.pl oraz www.ruckzuck.pl.

Drzwi wewnętrzne pełne (model 2) Alkmena HR, Ariadna HR, Latona HR, Malaga HR – cena brutto od 319,00 zł
Alkmena HR – model 1 – cena brutto: od ok. 409 zł
Ariadna HR – model 1 – cena brutto: od ok. 459 zł
Malaga HR – model 1 – cena brutto: od ok. 479 zł
Latona HR – model 1 – cena brutto: od ok. 499 zł


Classen - Pol SA, ul. Wyzwolenia, 44-292 Rybnik 13, http://www.classen.pl, E.C.H.O. Communications, http://www.echopr.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)