(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Najskuteczniejsze metody zabezpieczenia drewna przed skutkami atmosferycznymi

Najskuteczniejsze metody zabezpieczenia drewna przed skutkami atmosferycznymi

opublikowano: 2008-12-22

Zbliża się okres niskich temperatur, częstych opadów deszczu i śniegu. Otaczająca nas przyroda potrafi sama chronić się przed zmianą klimatu, jednak o drewniane domy, altanki czy tarasy musimy zadbać sami. Bez należytej konserwacji, narażone na działanie deszczu i mrozu, szybko ulegną zniszczeniu.

Drewno, tak chętnie wykorzystywane w budownictwie, jest bardzo podatne na zmienne działanie warunków atmosferycznych. Cechuje się pewnymi przyrodzonymi właściwościami charakterystycznymi tylko dla niego. Dotyczy to szczególnie zmian wilgotności. Jeśli drewno jest zbyt suche łatwo nasiąka wodą, zwiększając swoje parametry i objętość. Gdy następnie zaczyna wysychać, zewnętrzne warstwy drewna podlegają temu procesowi szybciej niż wewnętrzne, co może doprowadzić do pękania surowca.
Jedynie sprawdzone preparaty do ochrony drewna dają pewność, że na długo zachowa ono swoje walory i właściwości. Dziś, skuteczna ochrona i dekoracja przedmiotów wykonanych z drewna jest łatwiejsza niż kiedykolwiek – wystarczy skorzystać z pomocy impregnatów np. Jedynki® do Drewna.

Impregnacja to najskuteczniejsza metoda zabezpieczania drewna zarówno przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (woda, deszcz, mróz, promienie UV), jak również przed grzybami czy pleśnią. Impregnat wnika głęboko w drewno, dzięki czemu zwiększa jego wytrzymałość i odporność. Jego użycie jest bardzo proste. Przed przystąpieniem do impregnacji wszystkie powierzchnie elementów drewnianych należy dokładnie oczyścić i odtłuścić, preparat zabezpieczający wsiąknie bowiem bez przeszkód tylko w czysty i osuszony materiał. Warto pamiętać, że elementy można odświeżać wielokrotnie.

Przykładem impregnatu bezbarwnego, ale występującego także w wersjach koloryzujących, jest Jedynka® do Drewna. Środek doskonale wnika w głąb materiału i trwale zabezpiecza go przed rozwojem grzybów, pleśni i sinizny. Zawartość wosku w recepturze Jedynki® do Drewna zmniejsza możliwość zawilgocenia zabezpieczonej powierzchni, poprzez „odpychanie” kropelek wody. Produkt zachowuje naturalny rysunek słojów, a użyte pigmenty, w przypadku bezbarwnej wersji dodany absorber UV, chronią pomalowaną powierzchnię przed promieniowaniem UV.

Oprócz wersji bezbarwnej, Jedynka® do Drewna jest dostępna w następujących kolorach: dąb, sosna, orzech, heban, mahoń, palisander, teak, biały i zielony.

JEDYNKA® DO DREWNA
Stosowanie Na zewnątrz
Wydajność Do 20 m² /l
Kolorystyka Bezbarwny + 9 gotowych kolorów
Stopień połysku Mat
Opakowanie 0,1 l; 2,5 l; 5 l; 10 l
Cena brutto 18,84 zł / 1 l (bezbarwny)


Jedynka - Tikkurila Polska, ul. Ignacego Mościckiego 23, 39-200 Dębica, tel. 0801 88 99 85, tel (022) 310 95 55, A Public Relations Agency Publink, http://www.publink.com.pl

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)