(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Innowacyjne konstrukcje nowych grzejników z linii Iguana

Innowacyjne konstrukcje nowych grzejników z linii Iguana

opublikowano: 2008-12-22

Dla grzejników Jaga z linii Iguana nie ma rzeczy niemożliwych. Mogą wisieć na prostej ścianie, wyginać się w delikatny łuk, wypełniać narożnik, oplatać kolumnę. Teraz także, dzięki nowemu modelowi Angula, grzejnikiem Jaga można zabudować zewnętrzny narożnik. Innowacyjna konstrukcja grzejnika Angula wynika przede wszystkim ze specyfiki całej linii Iguana. Grzejniki z tej serii, dzięki charakterystycznej trójkątnej budowie profili grzewczych oraz układowi kolektorowych połączeń, łatwo mogą zmieniać kształt w procesie produkcyjnym. Obecnie Iguana dostępna jest aż w 8 wersjach o różnym układzie profili i promieniu ich wygięcia: Arco – grzejnik wygięty w delikatny łuk Circo Wall - wygięty w zdecydowany łuk, Circo wolno stojąca - grzejnik w formie kolumny, Circo zabudowa filaru - grzejnik, którym można otoczyć filar/kolumnę, Aplano - grzejnik prosty, Visio - grzejnik z lustrem, Corner - grzejnik dedykowany do zabudowy narożnika wewnętrznego oraz Angula – grzejnik do zabudowy narożnika zewnętrznego.

Grzejnik Angula oferowany jest w pięciu wysokościach: 180, 192, 200, 220 oraz 240 cm i trzech długościach: 40, 46 i 51 cm. Standardowe kolory w jakich jest proponowany to: piaskowany szary metaliczny oraz dwa odcienie satynowej bieli. Ponadto do wyboru jest także blisko 70 innych kolorów oraz dodatkowe dwa wykończenia: matowe i młotkowane.
Angula, tak jak wszystkie grzejniki z serii Iguana, wykonany jest ze stali malowanej proszkowo. Profile lutowane są lutem twardym srebrnym, dzięki czemu wytrzymują większe ciśnienia i są odporne na korozję. Standardowo nowy grzejnik oferowany jest w komplecie z centralnym przyłączem, mocowaniem ściennym, dwoma chromowanymi odpowietrznikami o średnicy 1/8 cala oraz panelem bocznym.

Angula, oprócz tego, że ma nowatorski kształt, jest też pierwszym grzejnikiem na polskim rynku z serii Iguana Plus. W założeniu producenta grzejniki z charakterystycznym czerwonym plusem na karcie katalogowej to urządzenia o zwiększonej mocy. I tak najmniejszy w typoszeregu grzejnik Angula (180x40 cm) przy standardowych parametrach 75/65/20 st.C ma wydajność 1745 W, a największy (240x51 cm) 2854 W. W tak wysokich wydajnościach grzejnik Angula został nominalnie zaprojektowany. Natomiast w przypadku modeli Iguana, które dotychczas były obecne na rynku, określenie Plus oznacza, że są to grzejniki, których moc została zwiększona o blisko 40%. Istotne jest też to, że rosnąca moc grzejników Iguana praktycznie nie pociągnęła za sobą wzrostu ilości materiału użytego do ich produkcji. Nastąpiło to przy minimalnym 5% zwiększeniu ilość materiału.
Jak deklaruje producent, wszystkie grzejniki z kolekcji Iguana Plus zaprojektowane zostały również do efektywnej współpracy z systemami niskotemperaturowymi (kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła). Dlatego też producent w katalogu technicznym podaje także wydajności grzejników przy parametrach charakterystycznych dla instalacji tego typu, czyli 55/45/20 st.C.


ANB Sp. z o.o. - Przedstawicielstwo Jaga w Polsce, ul. Ostrobramska 91, tel. (022) 612 1616, http://www.jaga.com.pl, Synergia PR

Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)