(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Zdążymy przed zimą

Zdążymy przed zimą

opublikowano: 2007-11-14


Jesienne chłody coraz śmielej wkradają się do naszych mieszkań. Nawet jeśli zatrzaśniemy im przed nosem szczelne okno, w odwodzie mają zimę, która wykorzysta każdą szczelinę i przeniknie przez każdą ścianę. Na dodatek od kilku sezonów zima zadomawia się u nas na długie miesiące… Warto więc pomyśleć już teraz jak skutecznie ocieplić mieszkanie i przy okazji zmniejszyć wysokie rachunki za energię?
Czy da się w ogóle uniknąć wysokich rachunków za prąd, gaz, czy materiały opałowe? Jeśli chcemy zabezpieczyć nasze domy przed zimnem musimy przecież liczyć się z kosztami energii, które wciąż rosną.
I choć marzenia o cieple zaspokoimy częściowo budując stylowy kominek, kupując piecyk, grzejnik czy nawet wymieniając okna, to i tak nie pozbędziemy się wysokich rachunków za energię. Bardziej skutecznym sposobem (zdążymy jeszcze przed zimą!!!) na zatrzymanie w domu ciepła jest zewnętrzne ocieplanie ścian. Co więcej jest to inwestycja, która paradoksalnie przynosi korzyści również latem. Zdążymy przed zimą data: 19.10.2006 / Baumit Sp. z o.o. Jesienne chłody coraz śmielej wkradają się do naszych mieszkań. Nawet jeśli zatrzaśniemy im przed nosem szczelne okno, w odwodzie mają zimę, która wykorzysta każdą szczelinę i przeniknie przez każdą ścianę. Firma Baumit wprowadza na rynek innowacyjny produkt – tynk Baumit NanoporPutz. Ciekawie na Budmie Sposoby na oszczędzanie energii Kotwienie termoizolacji Mniej-więcej energii Na dodatek od kilku sezonów zima zadomawia się u nas na długie miesiące… Warto więc pomyśleć już teraz jak skutecznie ocieplić mieszkanie i przy okazji zmniejszyć wysokie rachunki za energię? Czy da się w ogóle uniknąć wysokich rachunków za prąd, gaz, czy materiały opałowe? Jeśli chcemy zabezpieczyć nasze domy przed zimnem musimy przecież liczyć się z kosztami energii, które wciąż rosną. I choć marzenia o cieple zaspokoimy częściowo budując stylowy kominek, kupując piecyk, grzejnik czy nawet wymieniając okna, to i tak nie pozbędziemy się wysokich rachunków za energię. Bardziej skutecznym sposobem (zdążymy jeszcze przed zimą!!!) na zatrzymanie w domu ciepła jest zewnętrzne ocieplanie ścian. Co więcej jest to inwestycja, która paradoksalnie przynosi korzyści również latem. Dla domu, dla człowieka - Ocieplenie elewacji ma duży wpływ na komfort naszych mieszkań. Niemały wpływ ma również na nasze samopoczucie i zdrowie - mówi Maciej Iwaniec, Product Manager z firmy Baumit, producenta materiałów budowlanych. Warto pomyśleć o dociepleniu domów zanim nie tylko nasz dom, ale i nasz organizm odczuje negatywne skutki mieszkania w chłodnym, zawilgoconym pomieszczeniu, dogrzewanym zimą piecykami lub odkręconymi do granic możliwości kaloryferami. Zaufać fachowcom Na rynku budowlanym pojawia się wiele rozwiązań przeznaczonych dla izolacji ścian. Aby mieć pewność, że nasz dom zostanie ocieplony zgodnie z nowoczesnymi technologiami, musimy zaufać fachowcom. Przepisy i normy budowlane zmieniały się przez lata. Kiedyś standardem były grubości ocieplenia 5-6 cm. Obecnie firmy produkujące systemy ociepleniowe metodą BSO (Bezspoinowy System Ociepleń) zwiększają grubość do 20cm.
O czym warto pamiętać planując izolację naszego domu? - Najbardziej komfortowa dla człowieka wilgotność powietrza wynosi 40-60% a temperatura 19-22 oC. Jeszcze większe znaczenie dla dobrego samopoczucia ma jednak temperatura powierzchni ścian i sufitów. Im wyższa jest temperatura powierzchni ścian, tym bardziej przyjemny wydaje się nam klimat w pomieszczeniach - radzi Maciej Iwaniec.
Na pewno nie warto eksperymentować czy oszczędzać na docieplaniu budynków. Nie wskazane jest także łączenie poszczególnych elementów izolacji pochodzących od różnych producentów.
Wdech i wydech Nie zapominajmy o często ignorowanej kwestii „oddychania ścian”. Istnieją nowe technologie w zakresie stosowania materiałów izolacyjnych które pomagają zapobiegać zatrzymywaniu się wody w ścianie. Stosowana z powodzeniem w przypadku „świeżych murów” tzw. oddychająca izolacja nadaje się także do zamocowania na starych, ścianach kamienic lub murach domów nowopowstałych, z których nie odparowała jeszcze wilgoć technologiczna. Jeśli więc jesteśmy na etapie wykańczania ścian domu lub finalizowania wielkiego remontu, spokojnie zdążymy ocieplić ściany jeszcze przed zimą! Baumit Sp. z o.o., Ul. Sukiennice 6, 50-107 Wrocław, tel. (071) 358 25 00, fax: (071) 358 25 06, http://www.baumit.pl, inplusPR, http://www.inpluspr.pl

Przeczytaj także:

Dlaczego szkielet? Wywiad
Prestiż nie tylko w pałacach - dachówki Metal Line
Trwałe nawierzchnie brukowe, czyli... Pomoc w dobrym położeniuAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)