(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Okna na lata - lifting czy wymiana?

Okna na lata - lifting czy wymiana?

opublikowano: 2007-11-15

Ładne i zadbane okna są wizytówką każdego domu. Aby „świeciły przykładem” muszą mieć nie tylko estetyczny wygląd ale również pełnić rolę katalizatorów ciepła, czyli utrzymywać w naszym domu odpowiednia temperaturę.


Niestety nie każde okno spełnia te zadania.

Sentyment do drewna W wielu domach mamy wciąż do czynienia z topornymi, drewnianymi oknami, które nie tylko straszą odchodzącą farbą ale również, z racji swojej nieszczelności, są przyczyną nieustających przeciągów i narażają mieszkańców na wysokie koszty ogrzewania. Jest to wynikiem bardzo często mylnych kalkulacji, z których wynika, że lepiej „odświeżyć” i uszczelnić stare okna niż zainwestować w nowe. Tymczasem stare okna bardzo często z biegiem lat nabierają wypaczeń, które trudno zrekompensować zwykłym uszczelnianiem a ich nieprofesjonalne odmalowywanie, często po latach tworzy „efekt maski”, którego nie jest w stanie zakamuflować nawet najlepszy kolor profilu.

Posiadanie starych okien ma swoje minusy również podczas dbania o ich czystość. Zamierzchłe rozwiązania konstrukcyjne powodują, iż zwykłe mycie szyb budzi u użytkowników negatywne emocje. Nic dziwnego, łączy się nieodzownie z męczącym rozkręcaniem drewnianych ram, które pod wpływem czasu i czynników atmosferycznych już dawno się wypaczyły. Minusem jest również czas, który musimy poświęcić na „zabiegi pielęgnacyjne”, gdyż powierzchnia, którą mamy do umycia jest czterokrotnie większa niż by się mogło wydawać. Każde skrzydło okna ma dwie szyby, które trzeba umyć z dwóch stron! Często też niewinne mycie, nieoczekiwanie przekształca się w poważniejsze prace remontowe, gdy farba ze starych framug zaczyna się łuszczyć i odpadać lub okno po prostu nie daje się skręcić z powrotem.

PVC - Nowocześnie i wygodnie Rozwiązaniem alternatywnym dla częstych zabiegów konserwujących i męczącej gimnastyki z całym zestawem czyszczącym do mycia szyb, są okna z PVC. Ich zdecydowaną przewagą nad klasycznymi oknami drewnianymi jest szczelność a także prostota w utrzymaniu i konserwacji. Różnica w eksploatacji jest widoczna niemalże zaraz po wymianie. Po pierwsze nasz dom zyskuje na wyglądzie a my zyskujemy dodatkowe oszczędności podczas płacenia rachunków za ogrzewanie. Okna z PVC cechuje również duża odporność na złe warunki atmosferyczne, takie jak bardzo wysokie czy też bardzo niskie temperatury. Dzięki temu producenci mogą zapewnić nam długoletnie gwarancje. W przypadku firmy OKNOPLAST- Kraków, lidera produkcji okien z PVC, jest to okres 7 lat. „Tak długotrwały okres gwarancji jest zapewnieniem dla naszych klientów, że decydują się na okna o wysokim standardzie. Tylko producent pewny jakości swoich wyrobów może zdecydować się na podobne deklaracje.”, mówi Mikołaj Placek, dyr. Marketingu i sprzedaży firmy OKNOPLAST- Kraków.

Dodatkowym plusem okien PVC jest łatwość w ich pielęgnacji. Konserwacja okien z PVC sprowadza się najczęściej do zwykłego mycia, jednak, co należy podkreślić nie wymaga używania żadnych nietypowych środków chemicznych. W zupełności wystarczy woda z płynem do mycia naczyń lub jeden z wielu dostępnych na rynku środków do czyszczenia okien.

Pierwsze skojarzenia, jakie mogą się nasuwać po usłyszeniu „wymiana okien” to wysoka cena oraz męczący, przedłużający się remont. Nic bardziej mylnego... Każdy remont wiąże się z kosztami, ale robiąc rzetelne podsumowanie często okazuje się, że wymiana okien na nowe w rezultacie bywa tylko niewiele droższa od remontu starych. Lider polskiego rynku stolarki otworowej, OKNOPLAST Kraków, sugeruje, aby wymiany okien dokonali profesjonalni monterzy, którzy zapewnią solidne zamocowanie okna oraz dopilnują, aby były one prawidłowo uszczelnione. OKNOPLAST-Kraków sp. z o.o., Ochmanów 117, 32-003 Podłęże, tel. (012) 279 71 71, fax: (012) 279 71 72, infolinia 0 801 14 00 00, http://www.oknoplast.com.pl

Przeczytaj także:

Okiennice do naszego okna - chronią i mają niepowtarzalny wygląd
Pierwsze kroki przy montażu ościeżnicy

Proponowane projekty:

projekt domu

PALANKA
wymiar obiektu: 12.05m x 9.2m
102.88m² 2600 zł

projekt domu

PALMIRA
wymiar obiektu: 8.1m x 15.27m
90.99m² 2600 zł

projekt domu letniskowego

BARBADOS dom letniskowy
wymiar obiektu: 8.8m x 9.1m
53.25m² 2100 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)