(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Siła mięśni kontra siłownik

Siła mięśni kontra siłownik

opublikowano: 2007-11-23


Projektując dom naszych marzeń myślimy o tym, aby był wygodny, funkcjonalny i... z dużym garażem. W dzisiejszych czasach nikt już nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Auto jest potrzebne, jednak nie tak łatwo jest je schować. Garaż powinien być pomieszczeniem przestronnym i rozplanowanym w taki sposób, aby można w nim było umieścić także inne rzeczy, dla których brak miejsca w domu np. narzędzia do pracy w ogrodzie, kosiarkę, rowery czy też ukochany motor. Tak jak dom ma drzwi wejściowe, tak garaż musi mieć bramę. I tu zaczynają się schody, bo rodzajów bram jest tyle, że trudno się na coś zdecydować. Główne pytanie brzmi, czy brama ma być tradycyjnie otwierana ręcznie, czy idąc z duchem nowoczesności należy zamontować mechanizm, który będzie to robił za nas? Istnieje kilka rodzajów drzwi garażowych: uchylne – otwierające się do góry, rolowane – działające na zasadzie rolety, sekcyjne górne, sekcyjne boczne - gdzie drzwi przesuwają się na ścianę boczną garażu, harmonijkowe oraz klasyczne drzwi skrzydłowe. Do każdej z tych bram można dobrać odpowiedni model automatu.

Podstawowym plusem posiadania automatycznie otwieranej bramy jest to, iż aby taką bramę otworzyć lub zamknąć wystarczy naciśnięcie jednego guzika na pilocie, który ma kilka podstawowych zalet. Przede wszystkim - z powodzeniem otwiera garaż już z odległości 20 metrów. Poza tym, zajmuje mało miejsca i nie trzeba szukać go pośród kluczy do bramy, czy do domu. Ponadto nie trzeba wysiadać z auta, co jest szczególnie cenne zimą, podczas opadów deszczu lub gdy zwyczajnie się śpieszymy.

Siłownik? Tak, ale który wybrać? Według fachowców, nowoczesne modele siłowników powinny działać cicho, niezawodnie i przez długie lata. Firma FAAC na swoje napędy daje dwuletnią gwarancję – mówi ekspert FAAC Sławomir Baran – dodatkowo dobre siłowniki powinny posiadać system przeciwzgnieceniowy, który zatrzymuje bramę, gdy napotka ona na przeszkodę. Dzięki temu rodzice i posiadacze zwierząt nie muszą się martwić o ich bezpieczeństwo.

Jeśli brama, którą do tej pory otwieraliśmy ręcznie działa bez zarzutu, założenie napędu FAAC nie jest żadnym problemem. Sam mechanizm tzn. szynę, po której będzie się brama poruszać montuje się na suficie – twierdzi Sławomir Baran z FAAC Polska – Następnie programuje się napęd tak, by ustawić pozycje otwarcia/zamknięcia bramy i zwolnienia przed domknięciem. Po zakończeniu cyklu programowania, napęd działa poprawnie bez dodatkowych regulacji. Raz na dwa lata wystarczy wymienić tylko baterie w pilocie. Ciesząc się nowym domem, można cieszyć się także z funkcjonalności nowoczesnych rozwiązań technicznych, które są tworzone właśnie po to, aby ułatwić nam życie. Warto im zaufać. FAAC Polska Sp. z o.o., ul. Modlińska 6, 03-216 Warszawa, tel. (022) 814 14 22, fax: (022) 814 20 24, http://www.faac.pl, Bandera - The Need Factory, http://www.bandera.pl

Przeczytaj także:

Izolacja dachu wełną mineralną – o czym pamiętać, żeby zyskać najwięcej?
Dach nie jest dla amatorów
Dach ceramiczny - dobry wybórAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)