(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Abizol KL DM Tytan Professional – lepik na zimno

Abizol KL DM Tytan Professional – lepik na zimno

opublikowano: 2007-11-23


Abizol KL DM – lepik na zimno przeznaczony do przyklejania pap i wykonywania lekkich izolacji wodoochronnych, także na lekko wilgotnych powierzchniach, to kolejny produkt z wprowadzanych właśnie na rynek Abizoli nowej generacji. Abizole to masy bitumiczne do zabezpieczania budynków i budowli przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci.

Abizol – marka marek Abizole to doskonale znane profesjonalne hydroizolacyjne masy asfaltowe. Od dziesięcioleci stosowane do solidnego zabezpieczania budynków przed wilgocią i wodą, stały się synonimem asfaltowych mas hydroizolacyjnych. Niekwestionowany ekspert w dziedzinie izolacji bitumicznych – ABIZOL – powraca w nowej formule, jeszcze lepiej sprawdzającej się w polskich warunkach pogodowych. Dzięki modyfikacji kauczukiem syntetycznym i wzbogaceniu specjalnymi dodatkami, nowe Abizole zapewniają wyższą odporność na spękania mrozowe, charakterystyczne dla naszego klimatu.

Sklei papę jak żaden inny Tytan Professional Abizol KL DM to wysokojakościowy lepik bitumiczny do stosowania na zimno w zewnętrznych izolacjach fundamentów, dachów, tarasów. Tytan Professional Abizol KL DM przeznaczony jest do przyklejania pap asfaltowych do różnych podłoży, sklejania warstw papy w hydroizolacjach wielowarstwowych i wykonywania bezspoinowych powłok wodochronnych.

Jeden Abizol – wiele korzyści Specjalna formuła Abizolu powoduje, że powstałe powłoki izolacyjne są bardziej odporne na szkodliwe działanie mrozu oraz procesów zamarzania i rozmarzania. To jednak nie wszystkie zalety tego produktu – Tytan Professional Abizol KL DM może być stosowany na lekko wilgotnych nawierzchniach. Silne wiązanie lepiku z podłożem sprawia, że powłoka jest niezwykle trwała i odporna na działanie słabych kwasów, zasad i agresywnych związków zawartych w gruncie.

Tytan Professional Abizol KL DM dostępny jest w dwóch wielkościach opakowań: 9kg i 18kg.

Tytan Professional Abizol KL DM cena: ok. 46 zl/9kg, 88 zł/18kg, producent: Selena SA

DANE TECHNICZNE:

temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania: od +5oC do +35oC pyłosuchość: po 6 godzinach czas schnięcia: minimum 24 godziny zużycie: 0,8 – 1,5 kg / m2 do 1,5 kg / m2 na jedną warstwę hydroizolacji ilość warstw: o klejenie pap 1 warstwa o powłoki hydroizolacyjne 2-3 warstwy czyszczenie narzędzi: benzyną lakową lub innym rozcieńczalnikiem organicznym.

Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +23 st. C ± 2 st. C.

SPOSÓB UŻYCIA:

Przygotowanie podłoża

Podłoże nie może być zmrożone, oszronione oraz musi być pozbawione zastoin wody. Usunąć luźne elementy, ostre krawędzie, zanieczyszczenia i pył, części metalowe odrdzewić. Ubytki wyspoinować, powierzchnie porowate wyrównać zaprawą cementową. Podłoża betonowe, silnie chłonne oraz narażone na mocne obciążenia naporem wody zagruntować ABIZOLEM R (nie stosować gruntów na bazie wody) i poczekać do jego wyschnięcia.

W przypadku starych pokryć papowych usunąć luźne fragmenty papy i inne zanieczyszczenia, istniejące pęcherze i wybrzuszenia przeciąć na krzyż i podkleić lepikiem ABIZOL KL-DM. Dla wyrównania powierzchni wyrwy i ubytki wypełnić masą szpachlową ABIZOL G.

Aplikacja

Stosować na zimno. Masę nakładać szczotką dekarską, pacą lub szpachlą. Kolejne warstwy nakładać po wyschnięciu poprzedniej. Nie stosować wewnątrz pomieszczeń.

Klejenie pap asfaltowych do podłoża i między sobą – nanieść lepik całopowierzchniowo na szerokość przyklejanej papy. Odczekać 15-20 minut, rozłożyć papę i dokładnie docisnąć ją do masy.

Wykonywanie bezspoinowych powłok wodochronnych – po należytym wyschnięciu roztworu gruntującego nałożyć 2-3 warstwy lepiku w ilości 1,5 kg / m2 na jedną warstwę. Każdą kolejną warstwę nakładać prostopadle do poprzedniej, aby uniknąć nieciągłości warstwy izolacyjnej. Łączne zużycie lepiku wynosi od 3,0 do 4,5 kg/m2. Grubość warstw kontrolować poprzez zużycie materiału.

NORMY, ATESTY:

Produkt spełnia wymogi normy: PN-B-24620:1998 Krajowa Deklaracja Zgodności 150.07 z dnia 07.09.2007 Pojemność (odpowiednio): 9 lub 18 kg Selena S.A., Grabiszyńska 241B, 53-234 Wrocław, tel. (071) 78 38-301, fax: (071) 78 38 300, Infolinia: 0 801 350 500, http://www.selena.pl, E.C.H.O. Communications, http://www.echopr.pl

Przeczytaj także:

Trwały jak... stal
Szybko = solidnie. Nieprawdopodobne? A jednak!
Strop gęstożebrowy, monolityczny prefabrykowany, na belkach stalowych a może drewnianyAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)