(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Między poziomami

Między poziomami

opublikowano: 2007-11-30

Projektanci wnętrz nowoczesnych pomieszczeń o przeznaczeniu komercyjnym (i nie tylko) - biur, sal konferencyjnych, koncertowych, kinowych, pływalni etc. - wciąż prześcigają się w pomysłach, co do sposobu aranżowania takich właśnie przestrzeni użytkowych A czasem po prostu to, co piękne, estetyczne i funkcjonalne zawarte jest między „wierszami” wytworów ludzkiej wyobraźni… Sufity podwieszane są dziś jedną z bardziej popularnych form kreowania oryginalnego i funkcjonalnego otoczenia we wnętrzach. Kryją niepotrzebne elementy instalacji, dodają elegancji i lekkości. Tworzą przy tym nieograniczone możliwości aranżowania pomieszczeń, w których przebywanie może stanowić również wyjątkowe doznanie estetyczne. Ogromna ilość rodzajów i funkcji płyt sufitowych oraz możliwości ich montażu i różnorodnego umiejscawiania pozwala budować nową przestrzeń w przestrzeni, w której przenikają się pomysł, wyobraźnia, kolory i ludzka fantazja. Czy można chcieć więcej? Tak, a nawet trzeba.

Wielopoziomowa wyobraźnia

Wyobraźnia człowieka nie da się zapędzić w sztywne ramy szablonu. I całe szczęście. Z prostych form, które są dziś znane i właściwie już dość opatrzone, zawsze można stworzyć coś nowego - nową wartość, nową jakość, nową przestrzeń. Wystarczy tylko podwiesić jedną sufitową płytę nieco niżej, inną przesunąć, obrócić, przechylić, coś wygiąć… - i cała, mała architektura, zawieszona pod sufitem na kilku poziomach, rysuje się w zupełnie innym wymiarze. Bez większego problemu można teraz połączyć kształty i formy, ale także różne rodzaje płyt sufitowych (mineralnych, metalowych, gipsowo-kartonowych), uzyskując dzięki temu zgrabne przejścia przy kolumnach, żaluzjach czy uskokach sufitu albo chcąc ukryć niektóre elementy oświetlenia i innych instalacji. Jaki to sposób?

AXIOMat przenikających się przestrzeni

Dobrym rozwiązaniem dla efektownego, oryginalnego i funkcjonalnego wykończenia wnętrza, zwłaszcza jego sufitu, jest wykorzystywanie nowoczesnych elementów aranżacyjnych - rodziny profili Axiom firmy Armstrong. Są to produkty pozwalające prosto, estetycznie, i systemowo rozwiązać problemy związane ze zmianą poziomu sufitu oraz przejściem pomiędzy różnymi typami płyt podwieszanych, zapewniając płynne przenikanie się przestrzeni. Aby uniknąć kłopotów z wykończeniem sufitu przy ścianach o nieregularnych kształtach, słupach czy wtedy, gdy należy wykonać uskok etc., wystarczy skorzystać z aluminiowych profili lub przejść typu Axiom. Axiom Profiles zostały zaprojektowane specjalnie do wnętrz, które mają nieregularną bryłę i wykończenie przy sklepieniu bądź posiadają w wyposażeniu żaluzje, rolety oraz oświetlenie umieszczone na obrzeżu pomieszczenia. Profile dostępne w 4 wysokościach przeznacza się głównie do budowania sufitów uniezależnionych od ścian, uskoków, obudowy oświetlenia ukrytego. Axiom Transitions służą do integrowania różnego typu płyt podwieszanych (m.in. gipsowo-kartonowych). Wszystkie profile Axiom są także kompatybilne z systemami zawieszenia Trulok Prelude 24 i 15 mm, rusztami dekoracyjnymi Silhouette XL, Interlude XL i T-35. Axiom Transitions to pięć profili, które również zapewniają uzyskanie łagodnych przejść pomiędzy płytami i poziomami.

Produkty Axiom można z powodzeniem wykorzystywać w projektach, które aranżują wnętrza różnego typu w sposób nowoczesny i nowatorski. Przestrzeń stworzona przy użyciu płyt sufitowych podwieszanych na wielu poziomach i sufitów „pływających” Armstrong nabiera nowej treści… dzięki temu, co pomiędzy „wierszami”. Armstrong Building Products, ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa, tel. (022) 337 86 10, http://www.armstrong.pl, Versomedia, http://www.versomedia.pl

Przeczytaj także:

Wykorzystanie styropianu do izolacji dachów
Nowa technologia klejenia - Klej do styropianu Tytan EOS
Nowa technologia - SIPSAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)