(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Pro-Arte wspiera rozwój tenisa dziecięcego

Pro-Arte wspiera rozwój tenisa dziecięcego

opublikowano: 2010-03-01

Wzrost popularności tenisa ziemnego w Polsce jest często tłumaczony rozwojem gospodarczym oraz wzbogacaniem się społeczeństwa. Tenis jest postrzegany jako sport elitarny, rodzi to pytanie, czy jest on zatem sportem dla zamożnych? Można odpowiedzieć w dwojaki sposób: twierdząco i przecząco. Wiele zależy od stopnia zaangażowania.

Jeśli planujemy budowanie kariery zawodniczej, to najlepiej jeśli zacznie się od podstaw, czyli od zabaw paratenisowych dla dzieci w wieku 4-5 lat. Proces szkolenia w tym przypadku będzie trwał, aż do osiągnięcia wieku seniorskiego, czyli około 15 lat.

Jeśli chcemy zajmować się tenisem w ramach rekreacji, to nie są potrzebne duże nakłady finansowe. Wystarczą dobre chęci, rakieta oraz kort, który w okresie letnim możemy wynająć już od 10 zł za godzinę.

Aby urzeczywistnić marzenia o karierze tenisowej należy przeprowadzić dziecko przez wszystkie szczeble kategorii klasyfikacyjnych Polskiego Związku Tenisowego, od krasnala, skrzata, młodzika, kadeta po juniora. Należy dodać, że trzy ostatnie kategorie stwarzają możliwość gry w turniejach z pulami nagród, co zrozumiałe, pociąga to za sobą większe zaangażowanie, konieczność planu rozwoju kariery oraz większych nakładów pieniężnych.

Pro-Arte wspierając tenis dziecięcy, staje się rzecznikiem wszystkich tych rodziców, którzy zdrowie dziecka oraz jego harmonijny rozwój przedkładają nad inne cele. Regularny trening uczy systematyczności zarówno na korcie, jak i w szkole, czy domu. W przypadku częstych treningów, warto skontaktować się z fizjoterapeutą, który pomoże zniwelować obciążenia, wynikające ze wzmożonej aktywności, ponadto specjalista wytłumaczy mechanikę ruchów ciała w tenisie i pozwoli uniknąć kontuzji. Gra w tenisa pozwala dziecku zrozumieć, że staje się odpowiedzialne za własne działania, więc uczy je samodzielności oraz odpowiedzialności. Inne zalety uprawiania przez dziecko sportu to widoczna poprawa kondycji fizycznej, zdrowia, a nawet apetytu. Widać z powyższego, że tenis ziemny, a przede wszystkim związany z nim ruch, to same korzyści.

Pro-Arte wspiera portal www.minitenis.pl od początku jego istnienia. Jest on pierwszym w Polsce portalem społecznościowym skupiającym młodych tenisistów, trenerów, kluby oraz rodziców graczy. Stanowi platformę wymiany myśli i prezentacji wydarzeń w świecie minitenisa. Zrzesza on społeczność osób przyjaznych tenisowi - organizuje turnieje, midisparingi. Tylko tam znajdziesz aktualne turnieje tenisa w kategoriach od przedszkolaków do młodzików... Na www.minitenis.pl możesz założyć swoje konto, profil i znaleźć znajomych. Wszyscy najlepsi trenerzy tenisa i kluby z Twojej okolicy są w zasięgu Twojej dłoni. Zapraszamy, dowiedz się więcej!

Przeczytaj także:

2. Drewniane kościoły ziemi rybnickiej, pszczyńskiej i wodzisławskiej oraz ich wędrówki
Nowy katalog
Projekt domów - puzzleAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)