(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Wzorowa elewacja

Wzorowa elewacja

opublikowano: 2007-12-12

Elewacja budynku przyciąga wzrok, harmonizuje z otoczeniem i zachęca do wejścia. Przypadek nie może decydować o wyborze kolorystyki. Nowy „Wzornik kolorów produktów elewacyjnych” marek Beckers, Jedynka i Polifarb Dębica ułatwi pracę architektom i wykonawcom robót budowlanych. Teraz każdy, nawet najbardziej wymagający klient dokona właściwego wyboru spośród szerokiej gamy, 232 kolorów. Remonty elewacji przeprowadzane są w Polsce zazwyczaj raz na kilkanaście lat. Warto to robić nie tylko dobrze pod względem technologicznym, ale i z gustem. Fasada budynku jest „wizytówką” właściciela (lub użytkownika) obiektu. Jako mieszkańcy coraz większą uwagę przywiązujemy do wyglądu naszych ulic. Chcemy by stanowiły one atrakcyjną przestrzeń architektoniczną, w której poszczególne elewacje posiadają swój niepowtarzalny charakter.

Z myślą o tych, którzy profesjonalnie zajmują się projektowaniem i wykańczaniem elewacji obiektów, stworzyliśmy nowy „Wzornik kolorów produktów elewacyjnych” marek: Beckers, Jedynka i Polifarb Dębica. Czytelny układ wachlarza zapewnia szybki i wygodny wybór spośród 232 atrakcyjnych i modnych kolorów.

Produkty
Wzornik obejmuje kolorystykę dla następujących produktów:

Farb elewacyjnych:
  • Fasadfarg; Beckers (232 odcienie)
  • Fasadfarg Elastomeric; Beckers (191 odcieni)
  • Silikatfarg; Beckers (93 odcienie)
  • Premium Elewacja, Premium Elewacja S; Polifarb Dębica (232 odcienie)
  • Jedynka Fasadowa Kolor (48 odcieni)
Akrylowych mas tynkarskich:
  • Premium Dekortynk; Polifarb Dębica (200 odcieni)
Nowy parametr
Nowy „Wzornik kolorów produktów elewacyjnych” został uzupełniony o dodatkowy, bardzo użyteczny parametr. Jest to wyrażony w procentach współczynnik odbicia światła, określany również jako współczynnik jasności koloru. Dla idealnej bieli wartość tego parametru wynosi 100% (całkowite odbicie światła), natomiast dla idealnej czerni – 0% (zupełne pochłanianie). Znajomość wspomnianego parametru pozwala na świadomy dobór kolorów nie powodujących naprężeń termicznych na większej płaszczyźnie ścian. To z kolei przekłada się na trwałość powłok malarskich i wypraw tynkarskich.

Szukając w sklepie odpowiednich produktów do malowania elewacji, pamiętajmy by zapytać sprzedawcę o wzornik kolorów. Pozwoli on zaoszczędzić wielu dylematów przy wyborze odpowiedniej barwy, a na pewno ułatwi współpracę pomiędzy architektem, wykonawcą robót i właścicielem budynku. Beckers - Tikkurila Polska, ul. Ignacego Mościckiego 23, 39-200 Dębica, tel. 0801 88 99 85, tel (022) 310 95 55, http://www.beckers.pl, , A Public Relations Agency Publink, http://www.publink.com.pl

Przeczytaj także:

Rodzinne ciepło w łazience
Krótkie życie uporczywych wykwitów
WYBÓR WŁAŚCIWEGO OGRODZENIAAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)