(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Keramzyt i domy z prefabrykatów

Keramzyt i domy z prefabrykatów

opublikowano: 2010-09-07

Keramzyt staje się powoli hitem budowlanym. Można przypuszczać, że do popularności domów z prefabrykatów przyczynił się pewien program telewizyjny, w którym w kilka dni budowano całkiem nowy dom. Keramzyt jest lekkim kruszywem budowlanym, wypalanym z gliny ilastej w piecach obrotowych w temperaturze ok. 1200 stopni C.

 

Duża cześć ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że widziała i wie, jak wygląda keramzyt.

Okazuje się, że ma on częste zastosowanie w ogrodnictwie, te gliniane kulki przynoszące na myśl popularne płatki kukurydziane, to właśnie materiał, z którego powstają prefabrykowane elementy budowlane.

 

Wypalane w piecach kuleczki gliny, pokryte twardą osłoną ceramiczną, mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Dokonamy krótkiego zestawienia zalet i korzyści keramzytu.

 

 

ZALETY

 

 

+ Budynek składany jest z przygotowanych wcześniej modułów, które kolejno są montowane na budowie.

 

 

+ Montaż domu zajmuje do 7 dni roboczych, niektóre firmy są nawet gotowe postawić dom w przeciągu 5 tygodni od daty podpisania umowy.

 

 

+ Z keramzytu można budować zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne, ściany konstrukcyjne, działowe, nadproża oraz stropy.

 

 

+ Otrzymane kruszywo jest materiałem niepalnym, obojętnym chemicznie, odpornym na wodę, działanie pleśni, grzybów i gryzoni.

 

 

+ Domy z keramzytu posiadają bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i parametry cieplne: U= 0,26 W/m2 są one porównywalne z domami w technologii murowanej.

 

 

+ Niskie zużycie dodatkowych materiałów i związane z nimi oszczędności oraz niebywała elastyczność, budowa bez ograniczeń: łuki, skosy, otwory, bruzdy, a nawet elementy wypukłe lub zaokrąglone – wszystko to jest kwestią Twojej inwencji.

 

 

+ W domu z keramzytu nie ma konieczności stosowania tynków wewnętrznych, długotrwałego suszenia ścian, prefabrykaty są doskonale gładkie, oszlifowane można na nie nanieść farbę lub okleić je tapetą.

 

 

+ Ściany mają gotowe otwory okienne i drzwiowe.

 

 

+ Keramzyt, dzięki swoim właściwościom, zapewnia bardzo dobry mikroklimat wewnątrz pomieszczenia, co wpływa na nasz komfort i samopoczucie.

 

 

+ Każdy element został dokładnie zaprojektowany, jest specjalnie zbrojony, zawiera puszki elektryczne, otwory na instalacje grzewczą i sanitarną.

 

 

Domy z prefabrykatów cieszą się dużą popularnością w krajach Europy Zachodniej oraz Ameryce Północnej, statystycznie w ten sposób wznoszone jest prawie 60 % budynków. W Polsce również z miesiąca na miesiąc rośnie popularność tej technologii. Jest to rozwiązanie, dla tych którzy cenią sobie niezależność, dokładność, przejrzystość kosztorysu i ceny wykonania, a przede wszystkim szybki rezultat inwestycji.

Przeczytaj także:

Diabeł tkwi w szczegółach
TERMOGRAN – nowoczesna metoda docieplania stropów piwnic
Piana montażowa Tytan Professional O2 - gdy liczy się trwałość uszczelnianiaAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)