(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Ocieplaj z głową

Ocieplaj z głową

opublikowano: 2007-12-12

Producenci materiałów budowlanych prześcigają się w pomysłach jak eliminować negatywne skutki ocieplania domu. Jednym z ważniejszych warunków do spełnienia - aby w naszych domach żyło nam się bardziej komfortowo - jest odpowiednie ocieplenie ścian. Niestety nasze marzenia o ciepłym i ekonomicznym domu mogą spełznąć na niczym, gdy nieumiejętnie podejdziemy do tematu lub użyjemy do tego nieodpowiednich materiałów.

Kilka faktów
Optymalna dla człowieka wilgotność powietrza powinna zawierać się w przedziale 40-60% oraz w temperaturze 19-20°C. Olbrzymie znaczenie dla dobrego samopoczucia mają temperatury powierzchni ścian i sufitów. Im wyższe - tym przyjemniejszy wydaje nam się klimat pomieszczenia.

Bunkier
Częstym problemem podczas ocieplania budynków jest pragnienie stworzenia z naszego domu czegoś w rodzaju bunkra, który owszem sprawia, że pomieszczenia stają się ciepłe, ale komfort mieszkania w nim pozostawia wiele do życzenia. Czasami zastosowane materiały sprawiają że budynek „nie oddycha”, wewnątrz gromadzi się para wodna, i przebywanie w takim pomieszczeniu staje się uciążliwe, wręcz męczące.

Tradycyjne materiały
Najpopularniejszymi od lat materiałami izolacyjnymi są wełna mineralna i styropian, przy czym wełna jest o wiele droższa, głównie ze względu na wysokie koszty jej produkcji. W przypadku stosowania jej na ścianach o nierównych krawędziach, wymaga ona dość skrupulatnego i czasochłonnego oszlifowania.

Nowości
Dzięki systemowi open®, stworzonemu przez firmę Baumit, znikają niektóre zagrożenia związanie z nieumiejętnym ocieplaniem domów. System gwarantuje swobodny przepływ przez ścianę pary wodnej, dzięki czemu ocieplona nim przegroda zachowuje się jak ściana jednowarstwowa. Dzieje się tak za sprawą współczynnika oporu dyfuzyjnego całego (kompletnego) systemu Baumit open®, który jest niemal identyczny jak dla ściany ceramicznej. Zamontowanie systemu nie powoduje kondensacji pary wodnej wewnątrz ocieplonego muru. Warto wiedzieć o tym, że system open® nadaje się do stosowania zarówno w starych, jak i nowych budynkach. Baumit Sp. z o.o., Ul. Sukiennice 6, 50-107 Wrocław, tel. (071) 358 25 00, fax: (071) 358 25 06, http://www.baumit.pl, inplusPR, http://www.inpluspr.pl

Przeczytaj także:

Szkielet drewniany - największa oferta
Dlaczego szkielet? Wywiad
Czarna mamba odkryciem rokuAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)