(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Dom na lata - w trzy miesiące

Dom na lata - w trzy miesiące

opublikowano: 2007-12-12

Marzysz o własnym domu ale boisz się, że od rozpoczęcia budowy do jej zakończenia czeka Cię długa droga? Nic bardziej mylnego! Jeżeli zdecydujesz się na dom w technologii szkieletowej już po trzech miesiącach będziesz mógł szykować się do przeprowadzki. Pod względem szybkości wznoszenia domy szkieletowe są bezkonkurencyjne. Prefabrykowane elementy można bardzo szybko zmontować w zwartą bryłę budynku. Całkowity czas budowy wraz z wykończeniem wnętrza nie przekracza zazwyczaj ośmiu - dziesięciu tygodni bez względu na to, czy rozpoczynamy budowę latem czy zimą. Technologia szkieletowa pozwala na pracę niezależnie od pory roku, a proces budowy jest ciągły (choć należy pamiętać, że do wylania fundamentów potrzebne są dodatnie temperatury). Poza tym technologia ta jest technologią „suchej budowy” - nie wylewa się mas betonowych, nie występują więc okresy suszenia oraz zawilgocenia budynku w pierwszej fazie zamieszkania tak, jak w budownictwie murowanym. Dzięki temu do domu wzniesionego w technologii szkieletowej możemy się wprowadzić natychmiast po zakończeniu jego budowy.

Drewniany znaczy trwały
Drewno jest znanym od stuleci budulcem wykorzystywanym przy wznoszeniu domów. Za jego zastosowaniem przemawiają głównie wytrzymałość oraz zalety termiczne. Szkieletowe domy drewniane są lżejsze od domów murowanych. Dzięki temu można je wznosić na terenach, na których postawienie domu murowanego byłoby niemożliwe. Poza tym szkieletowe domy drewniane pozwalają uzyskać większą powierzchnię użytkową niż budynki murowane o takich samych obrysach zewnętrznych. Jest to możliwe dzięki temu, że ściany zewnętrze mają mniejszą grubość od ścian wznoszonych w technologii tradycyjnej. Ma to szczególne znaczenie przy budowie na niewielkich, wąskich działkach, coraz popularniejszych przy stale rosnących cenach gruntów (co ciekawe pomimo tego, że ściany zewnętrzne w budownictwie szkieletowym są cieńsze, to mają one izolacyjność „grubszej” ściany murowanej). Warto także podkreślić, że domy szkieletowe dostosowują się do naszych potrzeb ponieważ łatwo możemy je rozbudować i przebudować. Dzięki temu remonty są szybkie i tanie. Także walory ekologiczne i energooszczędne szkieletowych domów drewnianych sprawiają, że tego typu budynki sprawdzają się zarówno w ciepłym jak i w zimnym klimacie, poza tym są niedrogie w utrzymaniu. To sprawia, że zainteresowanie konstrukcją szkieletową cały czas rośnie, a budownictwo tego typu jest postrzegane jako budownictwo przyszłości.

Dlaczego System Kronopol?
System Kronopol to kompleksowo opracowana, spójna i nowoczesna technologia budowy domów w szkielecie drewnianym. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów drewnopochodnych powstaje konstrukcja o wyjątkowo wysokich parametrach technicznych i użytkowych budynku.
Dom wybudowany w Systemie Kronopol jest zdrowy i bezpieczny. Zastosowanie płyt Kronotec MDF zapewnia wysoką izolacyjność pozwalającą na obniżenie kosztów ogrzewania, prądu i gazu i jednocześnie umożliwia stałą wymianę powietrza w budynku, jednym słowem, sprawia, że dom oddycha. Nowoczesne materiały oraz odpowiednia konstrukcja bryły zapewniają bardzo wysoką odporność ogniową. Należy również podkreślić, że System Kronopol pozwala na realizację niemalże każdego projektu architektonicznego, a bogata gama materiałów wykończeniowych daje możliwość wykonania funkcjonalnego i nowoczesnego wnętrza. W ten sposób System Kronopol spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Kronopol Sp. z o.o., ul. Serbska 56, 68-200 Żary, tel. (068) 363 11 00, fax: (068) 363 13 20, http://www.kronopol.com.pl, , Pegasus Public Relations, http://www.pegasus.com.pl

Przeczytaj także:

Abizol KL DM Tytan Professional – lepik na zimno
Srebrnoszary mistrz izolacji
Sezon rdzy za pasemAktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)