(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Pomoc dla Jagódki Labus

Pomoc dla Jagódki Labus

opublikowano: 2012-02-20

Poniżej treść wiadomości, którą otrzymaliśmy za pośrednictwem maila. Wszyscy, którzy jeszcze nie rozliczyli swoich PIT-ów niech rozważą przekazanie 1% swojego podatku na rzecz Jagódki Labus. Gorąco do tego zachęcamy i apelujemy o pomoc.

Jagódka od urodzenia choruje na wrodzoną sztywność stawów artrogrypozę (przykurcze wielostawowe z zanikiem i niedorozwojem mięśni). Obok zesztywnienia stawów rąk i nóg, córeczka ma asymetrię szczęki i stopy końsko- szpotawe.

Z powodu mniejszej masy mięśniowej i zredukowanej aktywności mięśni, Jagódka ma za mało siły, by dźwigać swoje ciało bez pomocy szyn (ortez). Obecnie dziecko wymaga kompleksowego leczenia (w tym operacyjnego) w celu przywrócenia stóp do normalnej pozycji. Poza tym Jagódka musi być regularnie zaopatrywana w podpierające i korygujące ortezy, które trzeba wymieniać wraz z jej wzrostem.


Bez nowych ortez, systematycznej rehabilitacji i koniecznych operacji, Jagódka może w krótkim czasie stracić zdolność chodzenia. Niestety koszty leczenia – 3 godziny rehabilitacji tygodniowo, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, specjalistyczny sprzęt ortopedyczny – są ogromne. Za rok planowana jest również operacja stóp, która będzie przeprowadzona w klinice ortopedycznej w Aschau (Niemcy), specjalizującej się w artrogrypozie, jej koszt to 20 tys. euro.

Bardzo prosimy o pomoc dla Jagódki- bliższe informację o Jagódce znajdują się na stronie www.jagodalabus.pl

Szanowni Państwo!
Zwracamy się z prośba o przekazanie
1% podatku na leczenie naszej córeczki

Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”
KRS: 0000174486
W rubryce „Informacje uzupełniające” wpisz koniecznie: 1% dla Jagoda Labus

Jeżeli możecie Państwo wesprzeć finansowo leczenie Jagody prosimy o przekazanie pieniędzy na:

Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”
ul.Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków
ING Bank Śląski
nr konta 70105014451000002275991459
z dopiskiem: Jagoda Labus


Przeczytaj także:
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)