(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Małżeńskie dialogi w oparach pysznej kawy

Małżeńskie dialogi w oparach pysznej kawy

opublikowano: 2012-03-12

Zachęcamy do zapoznania się z historią pewnej budowy. Ubrane w piękną formę opowiadanie zawiera wiele praktycznych rad. Z pewnością spodoba się wielu z Was. Czekamy na Wasze opowieści. Od czego zaczęło się Wasze myślenie o nowym domu?
Czekamy na Wasze historie. Ślijcie je na marek@pro-arte.pl

Małżeńskie dialogi w oparach pysznej kawy
Się mi zachciało pysznej kawy popijanej łykami na własnym tarasie. O ile z tym pierwszym nie było najmniejszego problemu – ekspres do kawy wraz z działką w podmiejskiej okolicy dostaliśmy jako prezent ślubny od nestorki rodu, o tyle z własnym tarasem – tu sprawa była znacznie trudniejsza. Jednak pewnego dnia klamka zapadła. Budujemy się!!! Kilka tygodni intensywnego szperania w internecie i oto jest! Jest nasz taras, a wraz z nim jego integralna część – dom. Zdecydowaliśmy się skorzystać z obfitej oferty projektów typowych. Nasz wybór padł na projekt ...... pracowni PRO-ARTE. Jeden telefon, trzy dni oczekiwania i papierowa wersja naszych marzeń wylądowała w naszych rękach za pośrednictwem kuriera.

Mąż gnany pierwszym zapałem za łopatę chciał już chwytać, chwasty wyrywać, dom stawiać. A tu na naszej drodze wykwitł znak STOP. Najpierw biurokracja, kolego. Zmagania z biurokracją można uznać za zakończone sukcesem tylko w jednym przypadku. W przypadku gdy w rękach trzymać będziemy uprawomocnione pozwolenie na budowę. Ale, jak się okazało nieco później, to nie taka prosta sprawa.

Zacząć trzeba było od obmyślenia strategii:”Jak podejść urzędnika?”
Sposoby są dwa. Jeśli w urzędzie mamy do czynienia z urzędniczką to potrzebujemy:
a) być przystojnym petentem rodzaju męskiego o
b) zniewalającym uśmiechu na twarzy oraz
c) posługującym się króciutką formułą, a brzmi ona mniej więcej tak: „Potrzebuję pani pomocy”

Jeśli zaś trafimy na urzędnika sprawa wygląda podobnie, z niewielką jednakże różnicą – zamiast petenta płci męskiej posyłamy jego żeńską odmianę. Pozostałe podpunkty z równą skutecznością co na urzędniczkę działają też i na urzędnika.

W związku z posiadaniem przeze mnie przystojnego męża, jak również biorąc pod uwagę fakt, że z naszym urzędzie przeważają urzędniczki do obłaskawiania tychże wydelegowany został mąż.
Wrócił z nieco zafrasowaną miną.
- Dużo tego

- ...??? (moja uniesiona brew skłonić miała go do kontynuowana wynurzeń w tematyce biurokracji)
- www.ma, www.ma, www.ma
- co tak mantrujesz zapamiętale?

- Wypis z planu miejscowego, Warunki techniczne lub zapewnienie dostawy z gazowni, energetyki i wodociągów, Wyjazd z posesji – kropka - Mapy do celów projektowych, Adaptacja. Chyba tak to leciało. W razie czego mamy zajrzeć na stronę wydziału architektury. W zakładce „jak załatwić sprawę” ponoć znajdziemy ściągawkę: „co? jak? gdzie? i kiedy?”

Zajrzeliśmy. Wydrukowaliśmy. I punkt po punkcie przystąpiliśmy do realizacji. Po kilku tygodniach intensywnych biurokratycznych manewrów udało nam się skompletować wymagane dokumenty.
Obfitym pokłosiem naszego działania obdarowaliśmy architekta, który zrealizował dla nas literę „A” czyli Adaptację. Z niejakim przestrachem spoglądaliśmy na naszą dokumentację rozrośniętą do gargantuicznych rozmiarów przez wymogi administracji budowlanej. W końcu po dwóch miesiącach zmagań cztery opasłe tomiszcza wylądowały na biurku u przemiłej urzędniczki. Po 30 dniach trzymaliśmy w naszych rękach upragniony i długo wyczekiwany przez nas dokument – Pozwolenie na budowę.
- No to teraz możesz już chwytać za łopatę i stawiać nasz dom- rzekłam do męża znad kubka z aromatyczną kawą.

J.W.

Przeczytaj także:

Małżeńskie dialogi w oparach pysznej kawy
Małżeńskie dialogi w oparach pysznej kawy 3

Proponowane projekty:

projekt domu

RIO 2
wymiar obiektu: 12.08m x 8.68m
118.27m² 2600 zł

projekt domu

LAMIA 3
wymiar obiektu: 15.74m x 9.04m
126.17m² 2800 zł

projekt domu

TRYPOLIS 2
wymiar obiektu: 11.92m x 8.18m
106.3m² 2600 zł
Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)